Yüzdeki tüyler neden çıkar? Yüzdeki tüyler nasıl gider?

2

Son senelerde çok fazla dinlediğimiz ve yayınlaşan yüzdeki kararan tüyler, milyonlarca kadının fobili düşü oluyor. Bayansal hastalıklar ya da hormonel bozukluklar sebebiyle ortaya çıkan surat tüylenmesi meselesini ortadan kaldıracak harikulade usullerle karşınızdayız. Suratınızdaki tüyleri kısa vakitte ortadan kaldıracak usulleri hazırladığımız içerikten basitçe erişebilirsiniz.

Yüzde çıkan tüyler farklı farklı nedenler dolayı kendini gösterebilir. Misalin bazı kavmi orijine sahip bayanlarda istenmeyen tüyler öbürlerine göre daha fazla görülebilir. Özellikle Orta Doğu, Güney Asya ve Akdeniz bayanları bu cins istenmeye tüylerin çıkması açısından daha yatkındır. Bununla birlikte hormonal rahatsızlar sebebiyle de görülebilir. Fazla strese maruz kalan bir bedende de hormonal farklılıklar olur. Bu hormonal farklılıklar neticesinde bedende oluşan negatif tesirlerden birisi de istenmeyen tüyleri çoğaldırmasıdır. Kullanılan bazı ilaçların yan tesirleri yüzde tüylenme ya da olan tüylerin karararak barizleşmesine neden olabilir. Bayanları cemiyet içerisinde rahatsız eden hem de estetik açıdan makûs bir gidişata neden olan yüzdeki tüyleri gidermek istiyorsanız netlikle lazer epilasyon, tüy dökücü kremler ya da değişik ağda usullerini sınamadan natürel karışımlar ile kısa zamanda derinlemesine bu vaziyeti ortadan kaldırabilirsiniz. Peki bu usuller nelerdir? Yüzdeki tüyler nasıl gider? Yanıtı yazımızda…

LEBLEBİ TOZU MASKESİ İLE YÜZDEKİ TÜYLERİ GİDERME

LEBLEBİ TOZU MASKESİ İLE YÜZDEKİ TÜYLERİ GİDERME

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir televizyon programında yüzde oluşan tüylenmeleri gideren mucize doğal bir tarif paylaştı. Bu tarife ulaşmak için linke tıkayabilirsiniz: LEBLEBİ TOZU MASKESİ

MISIR UNU MASKESİ

Mısır Unu

MALZEMELER

2 çay kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı su

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri birbirine karıştırın. Karışımı mikrodalgada veya ocakta yarım dakika süresince, kahverengi hale gelip baloncuklar çıkarana kadar ısıtın. Isınan karışımı soğumaya vazgeçin. Spatula görevi görecek bir nesne ile karışımı sürmek istediğiniz yerlere sürün. En sonunda ağdayı sökerken tüylerin çıkış doğrultusunun tersine doğru sökmeye dikkat edin.

ZERDEÇAL MASKESİ

Zerdeçal

MALZEMELER

2 yemek kaşığı zerdeçal

Yeterince süt

YAPILIŞI

Macun kıvamına gelene kadar 2 kaçık zerdeçala yavaş yavaş süt ilave ederek karıştırın. Bu karışım özellikle surat bölgesindeki istenmeyen tüylere karşı tesirlidir ama değişik bölgelere de uygulanabilir. 15 – 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak arının. Bu kürü haftada bir uygulayabilirsiniz.