Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Tüy dökücü kremler zararlı mı? En iyi tüy dökücü krem

3

Günümüzde istenmeyen tüyleri almak için kullanılan usullerden biri de tüy dökücü kremlerdir. Daha çok ilk zamanlar kullanılan tüy dökücü kremlerin kılları yoğunlaştırdığı için çok fazla seçim edilmez. Tüy dökücü kremleri kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Tüy dökücü kremler hasarlı mı? Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? En iyi tüy dökücü krem hangisi? suallerine bu haberimizden yanıt alabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik ve acısız yollarından biri olan tüy dökücü kremler içerisinde bir çok kimyevi barındırır. İçeriğindeki kimyeviler sayesinde tüy ve kılların koparak dökülmesine neden oluyor. Bir çeşit depilasyon usulü olan bu uygulama, bir nevi kılın protein yapısını bozarak dökülmesini sağlar. Kozmetik dünyasında binbir çeşidi bulunan tüy dökücü kremler, 4-10 dakika süresince cildinize uyguladıktan sonra, bir parça bezle arınarak tüylerinden kurtulmuş oluyorsunuz. Hesaplı bir usul olmayan tüy dökücü kremler, genellikle dudak üstü, bikini bölgesi ve koltuk altı gibi daha minik bölgelerde kullanılır. Kısa müddette basitçe tüylerinizden kurtulmak istediğinizde tüy dökücü kremleri seçim edebilirsiniz. 

GENİTAL BÖLGEDEKİ TÜYLER NASIL ALINIR? BİLMEK İÇİN TIKLAYIN…

Tüy dökücü kremlerin bilinen bir zararı yoktur. Çok sık rastlanmasa da alerjik yapılı kişilerde bazı reaksiyonlara sebep olabilir. Genital bölgede kulanılan tüy dökücü kremler, işlem sonrasında yanmaya neden olabilir. 

– Tüy dökücü kremlerin uygulanacağı bölge, yoğun kıl yapısına sahipse harekât sonrası kızarıklık oluşabilir. 

– Tüy dökücü krem kullanmadan önce, herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaması için kremi ilk olarak vücudunuzun ufak bir kısmında test edin. Kızarıklık ya da kaşıntı gibi bir durum söz konusu değilse, tüy dökücü kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

– Tüy dökücü kremleri kullandıktan sonra yeterince arınılmadığını düşünüyorsanız, operasyonu bir iki gün erteleyin. Kısa olduğu için alınmayan tüyleriniz de bu müddet zarfında uzayacak hem de cildinizi tahriş etmemiş olacaksınız. 

– Tüy dökücü kremi kullandıktan sonra, krem uygulanan bölgeler soğuk su ile iyice yıkanmalı ve iyi bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.

TIKLA OKU:JİLET NASIL KULLANILIR? JİLET TÜYLERİ ARTTIRIR MI? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN…

TÜY DÖKÜCÜ KREM NASIL KULLANILIR?

EN İYİ TÜY DÖKÜCÜ KREM HANGİSİ

1- Veet Tüy Dökücü 2 x 90 ml Naturals Shea Yağı 90ml / 39,90 TL

Yeni formülasyonu sayesinde cildinizin ıslamasına aynı zamanda pürüzsüzlüğe kavuşmasını sağlayan Veet Naturals Tüy Dökücü Krem, yalnızca tüyleri yok etmenize destekçi olmaz aynı zamanda tabiattan esin alan yenileyici kokusuyla yalnızca 5 dakika içerisinde, cildinizi göz akdikeni parlaklık ve pürüzsüzlüğe eriştiriyor.

2- Veet Tüy Dökücü Krem Sprey Bacak&Vücut Bölgesi 150ml – Normal Ciltler / 43,90 TL

 

Smooth & Fresh teknolojisine sahip bu tüy dökücü krem,  istenmeyen tüylerinizi etkili bir şekilde alırken; hem cildinizi 24 saate kadar nemlendirir, hem de yeni koku teknolojisi sayesinde cildinizde kötü koku bırakmaz.