Termal suyun cilde faydaları nelerdir? Termal su nelere iyi gelir?

2

Özellikle kış aylarında rağbet gören termal otellerdeki natürel sıcak sular hem beden hem de cilt sıhhatine iyi geliyor. Hiç beklemediğiniz anda imdadınıza yetişen ve cilt problemlerini ortadan kaldırmaya dayanakçı olan termal su, kozmetik dünyasının da alakasını sürüklemeye başladı. Satışa sunulmayı bekleyen termal suların cilde meçhul yararlarını yazımızda görebilirsiniz.

Bel sızıları, böbrek taşı düşürme, bacak sızısı gibi şikayetlerle genellikle ileri yaş grubunun gittiği kaplıcalara ve termal otellere son senelerde genç yaştaki bireyler akın ediyor. Özellikle kış mevsiminde ve bahar aylarında evlenen çiftlerin balayı tatillerinde ilk seçimi kaplıcalar oluyor. Kaplıcalarda ve termal otellerde bulunan şifalı sular, sadece beden sıhhatinde de kullanılır hale geldi. Dünyaca şanlı kozmetik markalarının da termal su başka bir deyişle mineralli su ismi altında çıkardığı mahsuller satış rekorları kırdı.

PEKİ TERMAL SULARIN CİLDE FAYDALARI NELER?

Kaplıcalarda bulunan sıcak sular, tamamen natürel bir biçimde sıcaklık sağladığı için cildin basit bir biçimde terlemesini sağlar. Bu terleme sonrasında ciltte bulunan zehirli maddeleri atabilir ve cilt pürüzsüz bir hale gelecektir. Aynı zamanda kan dolaşımı süratlendiği için selülit gibi problemleri de ortadan kaldırabilirsiniz.

termal suların cilde faydaları

Bölgesel olarak kilolarından kurtulmak istiyorsanız termal su masajı, kan dolaşımını civardaki nem ve sıcaklık sayesinde süratlendirerek ödem atmaya da takviyeci olur.

Kozmetik sektörünün de dikkatini sürükleyen termal sular cildin arınılmasında büyük rol oynuyor. Hatta dünyaca namlı Avene ve Vichy cilt arınan termal su ismiyle bir mahsul çıkardı. 

Kaplıca sularının faydaları

Tüm gözeneklerin derinlemesine arınan termal su; cildinizin büyük oranda yumuşamasını sağlayarak, bebek gibi bir olmasını sağlar.

Ciltteki ölü tenlerin atılmasına olacak sağlayan termal sular, kuru ciltten davacı olanlarında seçim etmesi gereken natürel bir usul. Özellikle kışın herkesin hoşlanarak gittiği termal sular, soğuk havalardan gergin olan cildin gevşemesini sağladığı için buruşuklukların da eksilmesine dayanakçı oluyor.

Adalelerin rahatlamasına, bedendeki stresin atılmasına aynı zamanda bedenin gevşemesine destekçi olan bu su, cildin can görünmesine de takviye olur.

KAPLICA SU İLE YAPILAN CİLT BAKIM TEKLİFİ

Kaplıcalara gittikten sonra yapacağınız ilk iş limonla bir maske yapmak olmalı. Bir su kadehi kadar termal suyun içerisine bir kaç damla limon suyu sıkın ve suratınıza sürün. Kumpaslı bir biçimde uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.