Sülfatsız şampuan nedir? En iyi sülfatsız şampuan önerileri

2

Son senelerde kozmetik sektörünü alt üst eden aynı zamanda satış rekorları kıran sülfatsız şampuanlar, özellikle boyalı saçlara sahip olanların favorisi oldu. Daha sıhhatli, hoş ve çekici görünen saçlara sahip olmak için kesinlikle sizlerin de kullanmanız gereken sülfatsız şampuan mevzusunda merak ettiğiniz tüm suallerin cevabı yazımızda bulabilirsiniz.

Sülfatsız şampuan, bildiğimiz şampuanların yanı gizeme uygulandığında köpürmeyen, diğer şampuanlara kıyasla daha yumuşak bir his vazgeçen bir bakım mahsulüdür. Bebek şampuanlarının hiçbirinde yer almayan sülfat; saç teni ile temas ettiğinde teni tahriş ederek, zamanla saç tenindeki bu tahrişlerin değişik meseleleri birliktesi getirmesine neden oluyor. Boyalı saçların renginin bozulmasına, açılmasına ve daha kısa bir vakit içerisinde canlı rengini kaybetmesine yol açan sülfatın her ne kadar saç köpürtücü özelliğinden sevsek de reelinde sülfatlı şampuanları kullanarak, saçlarımıza öğrenmeden de olsa hasar vermiş oluyoruz. Yumuşak dokusu ile ön tasarıya çıkan, diğer ucuz şampuanlara kıyasla daha nitelikli olan sülfatsız şampuanlar ise saçlarımızı besleyerek, dış faktörlere karşı gözetiyor. Aynı zamanda tamamen organik bileşene sahip olan bu şampuanlar, saçlarımızı ıslatıyor, besliyor ve kuvvetlendiriyor.

sülfatsız şampuan nasıl kullanılır

SÜLFATSIZ ŞAMPUAN NE İŞE FAYDA?

Genellikle Hindistan cevizinden elde edilen bir madde kapsayan sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların aksine saçlarımıza daha zarif ve yumuşak davranıyor. Kimyevi içeriği bulunmayan, tamamen nebatsal ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı zarifçe arınmanın yanı gizeme saçlarımızın natürel yapısını da gözetmiş oluyor. Yumuşak yöntemleri sayesinde sert olmadıkları için saçlarımızdaki kırılma, kopma, aşınma, müesseseye vb. saç problemlerini de en aza indiriyor.

Aynı zamanda saçlardan basitlikle temizleyen bu şampuanlar; saçlara yumuşak bir doku kazandırarak, saçların daha rahat bir biçimde taranabilmesine imkân tanıyor. Bu surattan özellikle kuru, aşınmış, ekstra bakıma gereksinim dinleyen saçlarından davacı olan bireylerin kesinlikle sülfatsız şampuan kullanmaları gerekiyor.

EN İYİ SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Maliyeti / 54,90 TL

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Fiyatı

Tamamen nebatsal arınıcı maddeler kapsayan Yves Rocher mahsullerinin büyük çoğunluğunda saçlara hasar veren sülfat ve paraben gibi kimyeviler yer almıyor. Özellikle organik beyaz acı bakla vb. nebat tohumlarındaki zengin protein özlerinin kullanıldığı Yves Rocher Low şampuan; saç tenindeki kan dolaşımını uyararak, saçları besliyor, sıhhatli saç köklerinin çıkmasını destekliyor. Bol ölçüde protein kapsayan Yves Rocher mahsulleri; saçlara keratin yüklemesi yaparak, saçların daha eforlu, canlı ve hacimli görünmesine aracılık ediyor.

Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free / 68,90 TL

Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free

Dünyanın en popüler saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin mahsullerinin hiçbirinde sülfat bulunmuyor.

-Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan / 41,90 TL

Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan:

Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım markası OGX’in bu mahsulü; sülfat da dahil olmak üzere saçlara hasar verebilecek hiçbir kimyevi kapsamıyor. İçerisindeki Hindistan cevizi aroması sayesinde saçları besliyor, ıslatıyor ve onarıyor. Saçlara hacim ve dolgunluk katan bu mahsul; aynı zamanda saçlarda kolajen tesir göstererek, yeni kök hücre yaradılışını destekliyor. Saç tenindeki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, saçların daha süratli ve gür bir biçimde uzamasına takviyeci oluyor.

Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Tezsi / 33,95 TL

Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi

Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan tezsi, sülfatsız içerikleri sayesinde saçları hiçbir biçimde eskitmiyor ve kurutmuyor.