Saç nasıl uzar? Hızlı saç uzatan etkili yöntemler

1

Kestirdikten sonra pişman olduğunuz kısa saçlarınızı konutta yapacağınız usullerle 1 haftada basitçe uzatabilirsiniz. Uzmanların da önerdiği saç uzatan mucize kürleri derleyerek saçlarının bir an evvel uzamasını isteyen bayanları mutlu etmeye geldik. Birbirinden natürel saç uzatan kür tasvirleri haberimizin ayrıntılarında…

Yapılan araştırmalar genel olarak bir saç ömrünün 3-4 yıl kadar aktif bir süreç içinde olduğunu ve bu dönemden sonra birkaç gün içinde geçiş dönemine girdiği sonrasında ise üç ay kadar bir dönem içinde dinlenme evresine girdiğini söylemekteler.Saçlar günde 1/3 mm (ayda yaklaşık 1cm) kadar uzamakta ve günde dökülen saç miktarı 100 tel civarında olmaktadır. Elbette saça doğru bir bakım uygulayarak ve olumsuz faktörlerin etkilerini ortadan kaldırarak bu uzama hızını artırabilirsiniz.

hızlı saç uzatmak için ne yapılır

Saçlarınızı sıhhatli, parlak ve canlı bir biçimde uzatmak için natürel usulleri kullanabilirsiniz.Natürel usuller saçları hırpalamadan ve özüne hasar vermeden saçların uzamasına takviyeci olurken kimyevi içerikli mahsuller saç köklerinin zayıflamasına aynı zamanda aşınarak kırılmasını sağlayabilir. Siz de saçlarınızın 1 haftada sıhhatli bir biçimde uzamasını istiyorsanız hazırladığımız natürel usulleri sınayabilirsiniz.

BİBERİYE YAĞI

Daha Önceki zamanlardan beri kullanılan biberi yağı, saç tenini besleyerek aynı zamanda saç dökülmesine de birebir iyi geliyor. Uzmanlar tarafından da önerilen biberiye yağı, kapsadığı anti-inflamtuar sayesinde tıkanan saç köklerini açarak süratlice uzamasına dayanakçı oluyor.

BİBERİYE YAĞI

MALZEMELER

1 tatlı kaşığı biberiye yağı
2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI

İki malzemeyi bir kasenin içerisinde hoşça karıştırın. Daha sonra saç teninize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece süresince saçınızda bekleterek uyandığınızda yıkayın. Biberiye yağını saç kremi ya da şampuanınızın içerisine de ilave edebilirsiniz. Bu uygulamayı hafta 2 veya 3 defa yapabilirsiniz.

SOĞAN SUYU

Son senelerde popüler olan soğan suyu; saç uzatma, saç dökülmesini ihtiyata, yeni saç çıkarma, beyaz yaradılışını yasaklamak gibi saç problemlerini rehabilitasyon etmek için kullanabilirsiniz. Soğanın içerisinde bulunan kükürt, kan dolaşımını çoğaldırarak süratli saç uzatma tesirli sağlar. Siz de saçlarınızın süratlice uzamasını istiyorsanız, sizler için hazırladığımız soğan suyu kürünü yapabilirsiniz.

SOĞAN SUYU

MALZEMELER

2 adet büyük boy soğan
Pamuk

YAPILIŞI

Soğanı ortadan ikiye parçalayarak suyunu çıkarın. Daha sonra pamuk desteğiyle saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. 15 ile 20 dakika arası beklettikten sonra şampuan ile saçınıza temizletebilirsiniz. Bu usulden hemen tesir almak istiyorsanız haftada bir kaç defa uygulayabilirsiniz.

BİOTİN

Son senelerde hoşluk sektöründe sıkça kullanılan Biotin, karaciğer yağlanması ve B vitamini eksiliği gibi hastaları rehabilitasyon etmek için kullanılan bir vitamin çeşididir. Ancak hoşluk uzmanları tarafından yapılan izlenimlere göre biotinin saçları uzattığı ve saç köklerini besleyerek saç dökülmesine de birebir iyi geldiği öğreniliyor.

MALZEMELER

2 adet biotin tablet
Arzuya göre zeytinyağı veya hindistancevizi yağı

YAPILIŞI

Biotin tabletini ezip yağ ile süratlice karıştırın. Pürüzsüz kıvama gelen karışımı masaj yaparak saç köklerinize uygulayın. Bir gece beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kere uyguladığınızda zamanla tesirini siz de fark edeceksiniz.

ELMA SİRKESİ

Natürel konut imali elma sirkesi saçların pH bedelini dengeleyerek saç uzamasını süratlendirir. Aynı zamanda saçların parlak ve sıhhatli görünmesine de dayanakçı olur.

ELMA SİRKESİ

MALZEMELER

1 çay bardağı elma sirkesi
4 su bardağı su

YAPILIŞI

Saçlarınızı şampuan ile hoşça yıkayın. Daha sonra su ile sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırarak pak saçlarınıza durulama suyu olarak uygulayın. Saçlarınızı her yıkadığınızda bu suyu uygulayabilirsiniz.