Saç detoksu ne işe yarar? Saç detoksu nasıl yapılır?

2

Detoks bedenin arınılmasına dayanakçı olurken değişik alanlarda da kullanıldığında derinlemesine bakım ve sıhhatli görünüme yol açar. Son senelerde saç bakımında kullanılan detoks usulü sanki cansız, bakımsız ve şişkin saçların mükemmel görünmesine dayanakçı oluyor. Siz de saçlarınızın basit biçim alması ve süratli uzamasını istiyorsanız saçlarınıza derinlemesine tesir sağlayan detoks yapabilirsiniz. Peki saç detoksu nasıl yapılır? Merak edenler için ayrıntılar haberimizde…

Uzun zaman ısılı harekât, sık sık boyamada ya da şampuanların içerisinde bulunan sülfat sebebiyle saçlarınız eskimiş, eforsuz ve cansız görünebilir. Gün içinde ya da haftada bir kere yapılan saç bakımı bir zaman yeterli gibi görünse de saçlarınız hemen daha önceki halini geri alır. Stres, hava lekeliliği gibi sebeplerden dolayı oluşan saç zehirli maddelerini bir an evvel yok etmek, parlak, canlı ve eforlu saçlara sahip olmak istiyorsanız saç detoksunu kesinlikle seçim etmelisiniz. Saç teninden uçlara kadar tesir sağlayan aynı zamanda basitçe uzamasına neden olan saç detoksu dökülme, kepek yada egzama gibi meselelerinde önüne geçiyor. Kuaförlerin 100-200 TL arasında bir maliyete yaptıkları saç detoksu harekâtını konutunuzda yapmaya ne dersiniz? Üstelik tamamen natürel içerikli tekliflerle yapılan bu harekât netlikle saça hasar vermiyor.  Uzman kuaförlerin önerdiği saç detoksu adım adım hazırladığımız yazıda bulabilirsiniz.

Saç detoksu nasıl yapılır

SAÇ TENİNİ ARININ

Kepeksiz ve pak bir saç teni, saçlarınızın daha süratli uzamasını sağlar. Aynı zamanda pakli ve bakımlı bir görünüme kavuşturur. Bu sebeple saç teninizdeki ölü tenleri ve saç tenine sinmiş yağları arınmak için selenyüm sülfür, salisilik asit ve pritiyon çinko kapsayan bir şampuanla yıkayın. Bu adımı genellikle kuaförler kullanır, sizler de kozmetik marketlerden bu şampuanı bulabilirsiniz.

SAÇ KURUTMA AYGITI KULLANMAYIN

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma aygıtı ile saçları kurutmak, saç uçlarınızın kırılmasına veya cansız görünmesine neden olabilir. Bu surattan havlu dayanağıyla kurumasını sağlayın. Bu adımı yaparken sabırlı olmaya çalışın. Zira saçlara en büyük hasarı kurutma veya ısılı operasyonlar veriyor.

ZEYTİNYAĞI MASAJI YAPIN

Aşınan saçlarınızı kısa zamanda sıhhatli hale getirmek için zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Has zeytinyağı saça bakım yaparken aynı zamanda temizletici özellikte taşıyor.1 çorba kaşığı zeytinyağını mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Daha sonra kuru saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

saç detoksunun son hali

ÇAY AĞACI YAĞI MUCİZESİ

Natürel antifungal kapsayan çay ağacı yağı saç derilerilerindeki kepeklerin giderilmesine birebir dayanakçı oluyor. Uzman dermatologların önerdiği çay ağacı yağları saç köklerinde bulunan sivilcelerinde yok olmasında büyük rol oynuyor. Bu surattan 5 damla çay ağacı yağı ile kafa teninize masaj yapın ve 5 dakika bekletin. Ilık su ile durulayabilirsiniz.