Oximin jel ne işe yarar? Oximin jel nasıl kullanılır? Oximin jel ne kadar?

1

Sivilcelerle başı tasada olanların merak ettiği Oximin jel, alın bölgesindeki sanki kısa müddette siliyor. Son günlerde ismini sıkça dinlediğimiz Oximin jel hakkında merak edilen tüm suallerinizi sizler için cevapladık. Oximin jel nedir? Oximin jel nasıl kullanılır? Oximin jel ne kadar? Oximin jel yan tesiri var mıdır?

Etmen maddesi Benzoil peroksit ve  Klindamisin fosfat olan Oximin jel, özellikle adet yarıyıllarında çoğalan ufak ufak sivilcelerin rehabilitasyonunda kullanılıyor. Uzman hekimlerin teklifi üzerine alınması gereken Oximin jel aynı zamanda iltihaplı sivilcelere neden olan bakterilerin cilt üzerinde gelişimini yasaklıyor. Değişik kremlere göre çok fazla belirsiz bu jel, özelliğiyle fazla yağ ve lekenin ciltten basitçe arınılmasını sağlar. 25 gramlık tüplerde yalnızca eczanelerde satılan Oximin jeli kullandığınız günden itibaren tesirini görebilirsiniz. Kullananların bir çoğu siyah nokta, beyaz nokta gibi meseleleri de ortadan kaldırdığını söylüyor. Ciltten basitçe arınılmasını sağlayan bu jelin içerisinde bulunan etmen maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Kullandıktan sonra tamamen tesirini göstermesi 2-5 haftayı bulabilir. Bunun yanında en fazla 12 hafta zamanınca kullanmalısınız.

OXİMİN JEL NASIL KULLANILIR? 

Oximin jeli kullanırken kesinlikle uzman hekiminize danışmalısınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanmak istiyorsanız parmak ucunuza ufak bir ölçü alın ve sonrasında sivilceli pak bölgeye uygulayın. Gün bir kere akşamları uygulayıp kuruduktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Şayet jel cilt üzerine basitçe sürülmüyorsa çok fazla uyguluyor olabilirsiniz. Jel sonrasında fazla kuruluk yaşıyorsanız ıslatıcı uygulayabilirsiniz. 

OXİMİN JEL NE KADAR?

Anti-akne preparatlan olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahil olan bu kremin fiyatı 42.69 TL‘dir.