Organik kozmetik nedir? Organik kozmetik ürünü nasıl anlaşılır?

2

Kozmetik sektörü her geçen gün gelişiyor ve yeni mahsullerle dolup taşıyor. Şimdilerde de organik kozmetik mahsulleri revaçta. Cildi ve gözleri tahriş etmeden tamamen tabiattan gelen mucizelerle üretilen organik mahsullerin satışına başlandı. Maliyet olarak değişik mahsullere göre pahalı olan organik kozmetik mahsuller sıhhatini düşünenlerin alakasını sürüklemeyi muvaffak oldu. Peki organik kozmetik mahsulleri nelerdir? Mahsullerin organik olduğu nasıl anlaşılır? Gelin beraber bilelim…

Organik kozmetik hiçbir kimyevi girdi kullanmadan, yapımından tüketimine kadar her evresi hakimiyetli ve sertifikalı zirai yapım şeklidir. Mahsullerin insan ve etraf sıhhatini gözetmesi kastedilen bu yapım şekli gerçeğinde bir hayat şeklidir. Bayanların asırlardır kullandığı kozmetik mahsullerin içerisine yeni bir soluk getiren organik mahsuller, hem cilt sıhhatini hem de natürel balansın korunmasını sağlıyor. Organik sertifikalı kozmetikler insan vücuduna bütün geçimli bileşenler kapsar. Bu surattan günümüzde saf ve natürel içerikli mahsuller kullanımı çoğalmıştır. Özellikle bayanların kullandığı bu mahsuller surata, bedene sürüldüğü için cilt emiyor. Sıhhatli olmak için yalnızca yediklerimize değil kullandığımız kozmetik mahsullere de dikkat etmeliyiz. 

organik kozmetik ürünü nedir

PEKİ ORGANİK KOZMETİK MAHSULÜ NASIL ANLAŞILIR?

Natürel içerikli mahsuller olarak adlandırılan ve sertifikasız kozmetiklerin bir hayliyi sentetik veya petrol bazlı kimyeviler kullanılarak yönteme edilmektedir. Özellikle paraben, parfüm, silikon gibi maddeler kapsayan bu mahsuller uzun vadeli kullanımda cilt enfeksiyonlarına, cildin erken ihtiyarlamasına ve vücutta toksik birikime yol açmaktadır. 

organik kozmetik nasıl anlaşılır

Bir mahsulün organik olması için; içinde sentetik maddelerin olmaması gerekiyor. Sertifikası olmayan mahsuller netlikle organik değildir. Ambalajları 0 geri dönüşümlü olmak vaziyetindedir. 

ORGANİK KOZMETİK MAHSULLERİN SON KULLANMA TASVİRİ NEDİR?

Organik mahsullerin içerisinde rastgele bir gözetici maddesi olmadığı için 6 ila 12 ay arasında kesinlikle harcamanız gerekiyor.