Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayı Tarifi

1226

Bazılarımızın aklına en çok takılan sorulardan biri gerçekten metabolizmayı hızlandıran çaylar var mı? Sorusu. Aslına bakarsanız metabolizmamızı gerçekten hızlandıran birçok bitkisel çay vardır. Ancak bu bitkisel çayları içerken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Hemen hemen artık her aktar ve markette bu çaylara kolay bir şekilde ulaşabiliriz. Kuşburnu, limon çayı, ıhlamur çayı, ısırgan otu çayı gibi çaylar en çok bulunan çaylar arasındadır.

Metabolizmamızı hızlandırdığı gibi bağırsak hazmına iyi gelen birçok çay bulunuyor. Özellikle kabızlık ve hazımsızlık problemleri metabolizmamızı yavaşlatır ve şişkinliğe sebep olur. Tüm bunların sebebi metabolizmamızın yavaş olmasındandır. Farklı yollarla bu sorunlar aşılabilir ve metabolizma hızlandırılabilir. Hızlanan metabolizma sayesinde kilo verme çok daha kolaylaşır.

Özellikle güvenerek aktardan ya da marketten aldığımız bitki çaylarını satın alıyoruz. Ancak bu karışımların içerisinde bulunan bitkiler ve kimyasallar bizim kilo vermemizi sağlarken aynı zamanda da sağlığımızdan ediyor olabilir. İşte bu yüzden kilo vermek isteyenler öncelikle doğal yollarla kilo vermeye çalışsınlar ancak eğer başarılı olamıyorlarsa bir diyetisyene başvurup profesyonel destek alabilirler.
Tüm bunlara rağmen eğer metabolizmanızı hızlandıracak bir çay tarifine ihtiyacınız varsa hemen yazalım.

Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

Malzemeler;

1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 Tatlı kaşığı bal
1 su bardağı sıcak su
2 adet karanfil

Tarif;

Öncelikle boş bir bardağa karanfillerimizi atıyoruz.
Daha sonra biraz sıcak su ekliyoruz.
Farklı kapta elma sirkesini ve balı karıştırıyoruz.
Karıştırdıktan sonra karanfil olan bardağa elma sirkesi ve balı dökerek karıştırmaya devam ediyoruz.
Daha sonra üzerini kapattıktan sonra birkaç dakika demlenmesini bekliyoruz.
Artık çayımızı içilmeye hazır.


Ne Zaman İçmeliyiz?

Güzel bir sabah kahvaltısı yapmadan e az 30 dakika önce içmemiz gerekiyor, bunun asıl nedeni metabolizmamızı uyanır uyanmaz hızlandırmamızdır. Kahvaltıdan önce içilme işlemi çok önemlidir. Eğer aç karnına içilirse bağırsaklarımız hemen çayın emilimini sağlar ve etkisi kısa sürede görülür. Sağlıklı günler dileriz.