Magnis krem ne işe yarar? Magnis krem nasıl kullanılır? Magnis krem fiyatı 2020

2

İrinli sivilcelerle başı tasada olanlar için mükemmel bir teklifimiz var. Magnis krem irinli sivilceleri derinlemesine arınıyor. Kısa zamanda geçmesini sağlayan Magnis kremi uzman hekiminizle konuşarak siz de kullanabilirsiniz. Peki nasıl kullanılır merak ediyorsanız yazımızın ayrıntılarını araştırabilirsiniz.

Etken maddesi Nadifloksasin olan Magnis krem, ergenlik döneminden erişkin yaşa gelene kadar çıkan sivilceleri geçirmek için uzman doktorların önerdiği bir ilaçtır. Akterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek,yeni sivilce oluşumunu engelleyen bununla beraber iltihabi cilt bozukluklarında (sivilcelerde) yararlı bir antibiyotiktir. Yüz alın bölgesinde, alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu (cerahatlı) kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin yok etmek için Magnis kremi kullanabilirsiniz. Yalnızca eczanede satılan bu kremi kullanmadan önce uzman doktorunuza danışmalısınız. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte kesik, kuru, çatlak, tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanmamalısınız. Kremi uyguladığınız bölgede sarı lekeler oluşabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile kolayca çıkarabilirsiniz.

MAGNİS KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi hekiminiz nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmalısınız. Bunun dışında kullanacaksanız ilacı sürmeden evvel sivilceli yerleri su ile temizletip, pak bir havlu ile kurulamalısınız. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayınız.

MAGNİS KREM NE KADAR?

 SGK tarafından karşılanan bu ilaç dermatolog tarafından yazıldığında 3 TL gibi fiyata alınabiliyor. Ancak direk eczaneden almak istediğinizde 34.32 TL‘dir.

MAGNİS KREMİN YAN TESİRLERİ NELERDİR?

Kremi kullandığınız sürece cildinizi tahriş edebilecek saç boyası ve tüy dökücüler kullanmamanız gerekiyor. Bunun dışında karın sızısı, soluk almada eforluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir vaziyette acilen doktorunuzu bilgilendirin.Sürülen yerlerde geçici kaşınma hissi sık tesadüfülen yan tesirdir.