Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nasıl kullanılır?

2

Madecassol krem, sadece eczanelerde satılan ve son günlerde ismini sıkça dinlediğimiz kremler arasındadır. Herkesin merak ettiği Madecassol krem hakkında belirsizleri sizlerle paylaşıyoruz. Madecassol krem ne için kullanılır? Madecassol krem maliyeti nedir? Madecassol krem gerçekten iyi mi? Madecassol cilde yararları nelerdir? Bilmek için kesinlikle yazımıza göz atmalısınız.

Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal kremdir. Özellikle yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılan Madecassol krem, hamile bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile uzmanlar tarafından da kullanılması önerilen bir üründür. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz bu krem artık cilt bakımımızın bir parçası oluyor. Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için sizlere bu yazımızda Madecassol kremin kullanımı ve ne işe yaradığı hakkında sizlerle bilgilerimizi paylaşıyoruz.

Madecassol krem cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt kirleri meseleleri yok ederken özellikle yaraların üzerindeki tesiri ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin rehabilitasyonunda oldukça galibiyetli bir mahsuldür. Bu kremi netlikle sarih yaralarınıza uygulamamalısınız. Aksi taktirde yaralar sulanarak iltihaplanma olmasına neden olacaktır.

MADECASSOL KREM;

Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,

Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,

Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi,

Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır,

Tahriş olmuş cildi onarır,

Ağda sonrası,

Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilen bir kremdir.

madecassol krem

MADECASSOL KREM NASIL UYGULANIR?

Cilt kirleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan zararlı ciltler için Madecassol krem uygulamak istiyorsanız,

1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
1  Adet E vitamini Ampulü

Malzemeleri bir sırça kasenin içerisinde karıştırıyorın. Karışıma hazırlarken olası oldukça Madecassol krem ve bepanten kremi aynı ölçüde hazırlamalısınız. Hazırladığımız karışımı göz ve dudak etrafı hariç suratımızda özelikle meseleli bölgeye ve boynumuza sürebilirsiniz. Uygulama suratınızda vasati olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 Haftada 1 kere uygulamanız yeterlidir.

MADECASSOL KREMİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma gibi durumlarda onarıcı etkisiyle bu kremi kullanabilirsiniz.

Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları için madecassol krem kullanılabilir.

Ergenlik dönemine geçişte oluşan sivilcelerin tedavisinde madecassol krem sivilce tedavisinde etkilidir.

madecassol kremin cilde faydaları nelerdir?

Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size göre, cilt yapısı hassas ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Ancak gün içerisinde 1 yada 2 defadan fazla kullanımı tavsiye edilmez.

MADECASSOL KREMİN YAN ETKİLİ NELERDİR?

Bilinçli ve düzenli kullanıldığında herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu kremi dozunda kullanmak çok önemlidir. Ancak en önemli nokta açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Aşırı kullanımından kaçınmak gereklidir. Eğer beklemediğiniz bir yan etki gördüğünüzde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

MADECAASOL KREMİN FİYATI NEDİR?

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2019 Yılı fiyatı 25,94 TL‘dir.