Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren doğal yöntemler

2

Kuru, aşınmış ve cansız görünen saçlarınızı daha önceki haline dönüştürmek için gereksinimi olan nemi kumpaslı biçimde karşılamalısınız. Peki bu nasıl olacak? Kozmetik mahsuller yerine konutta yapabileceğiniz şuurlu kürler sayesinde saçlarınız daha öncekisinden daha bakımlı ve canlı görünebilir. Kuru saçları ıslatan mucize nebatsal usulleri haberimizin detaylarını bilebilirsiniz.

HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Uzun zaman ısılı harekâtlar, klorlu su, saç boyamak, yanlış saç bakım mahsulleri veya çok sık yıkamaktan dolayı oluşan saç kuruluğu zamanla saçlarınızın dökülmesine aynı zamanda canlı ve parlak görünmesini de yasaklayabilir. Oluşan bu kuruluğu nebatsal usullerle yok edebilirsiniz. Uzmanların yaptığı söylemelere ve araştırmalara göre saç kuruluğu şahsın yaptığı yanlış uygulamalar hatta kullanılan şampuanların içerisinde bulunan maddeler sebebiyle de ortaya çıkabiliyor. Hazırladığımız bu yazıda saç kuruluğundan davacı olanlar için kesin çözüm olabilecek usulleri mercek altına aldık.

KURU SAÇLARI ISLATAN NATÜREL USULLER

ZEYTİNYAĞI

Natürel zeytinyağı kuru saçlar için uygulanabilecek en pratik çözümler arasında yer alır. Zeytinyağının kapsadığı E vitamini ve antioksidan sayesinde saçı ıslatarak, aşınmış görünümü ortadan kaldırır. Saçlarınızın uzunluğuna göre zeytinyağını bir cezvede ısıtın. Ardından ılık hale geldikten sonra saç köklerinizden ucuna kadar masaj yaparak uygulayın. En az yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere yinelemek yeterli olacaktır.

MAYONEZ

Son senelerde saç bakımında oldukça popüler olan mayonez, kuru ve cansız görünen saçların kurtarıcısı haline geldi. Bol bol protein kapsayan mayonez aynı zamanda parlak görünmesine de dayanakçı oluyor. Saçlarınızın üst kısımlarına hafifçe su sürüp, mayonezi saç köklerinizden uçlarına kadar hoşça yayın. 1 dakika süresince masaj yaparak saçlarınıza streç filmle sarın. 1 saat beklettikten sonra saçınızdan yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

YUMURTA

Saçların yumuşamasına imkân sağlayan Lesitin ve proteinin yumurtanın içerisinde bol ölçüde bulunması sebebiyle, saçları kuru ve aşınmış görünümünden süratle kurtarır. 2 yemek kaşığı ılık su ile yumurtanın akını karıştırın. Ardından  saç diplerinize yumurtalı karışımla masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Saçlarınızın kuruluk derecesine göre haftada 1 veya 2 defa yapabilirsiniz.

AVAKADO

avokadonun cilde faydaları

Cilt bakımı açısından oldukça tesirli olan avakado, saçların da parlak ve canlı görünmesi için sanki bir mucize. Kuruyan saçlara daha önceki nemini kazandıran avakadoyu blenderdan geçirin. İçerisine buğday tohumu yağı ve jojoba yağı ilave ederek iyice karıştırın. Saç köklerinizden uçlarına kadar hoşça sürüp saçlarınıza bone takın. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı hafta da 2 kere uygulayabilirsiniz.