Kuru fasulyenin cilde faydaları neler? Kuru fasulye maskesi nasıl yapılır?

3

Cildinizdeki kirleri gidermek ve pürüzsüzleştirmek için pilavın üzerine iyi giden kuru fasulye maskesini sınadınız mı? Uzmanların son senede yaptığı araştırmalara göre bakliyat cinsleri bedene vitamin sağlarken aynı zamanda daha bir hayli problemi de ortan kaldırıyor. Peki kuru fasulyenin yararları neler? Kuru fasulye maskesi nedir ve nasıl yapılır? Merak edenler için yazımızın ayrıntılarını okuyabilirsiniz.

Türk mutfağında sık sık pişen ve özellikle erkeklerin çok beğendiği kuru fasulye yemeği sanki uslara uysallık veriyor. Bebek ve çocukların kemik gelişiminde tesirli folik asit ve demir içeriği zengin olduğundan gebelikte harcanması öneri edilen kuru fasulye uzmanlar tarafından da öneriliyor. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren kuru fasulye basitlikle marketlerde bulunabiliyor. Vitamin ve mineral bakımın beden sıhhatine oldukça yararlı olan kuru fasulyenin cildi hoşlaştırmak için kullanıldığını ve bazı pahalı marka kremlerin içerisinde yer aldığını öğreniyor muydunuz? 

KURU FASULYENİN CİLDE FAYDALARI

Türk mutfağının bırakılmaz lezzetlerinden biri olan kuru fasulye, cildin renk tonunu eşitleyerek, parlak bir hale gelmesine dayanakçı oluyor. Aynı zamanda sivilceleri kurutarak cilde bakım yapan kuru fasulye, cildi ıslatarak kuruluğu pul pul dökülmeleri giderir.

Suna Dumankaya hoşluk uzmanının da önerdiği kuru fasulye maskesi, haftada 2 defa kumpaslı olarak uygulandığında cildi gençleştirerek sanki yanılgısız bir görünüme kavuşturduğuna söyledi.

PEKİ KURU FASULYE MASKESİ NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

1 kase haşlanmış kuru fasulye
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı zeytinyağı

YAPILIŞI

Sırça kasenin içerisinde kuru fasulyeleri ezin daha sonra kalan malzemeleri de ilave ederek hoşça karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı cildinize uygulayıp yarım saat beklettikten sonra ovuşturarak cildinizden çıkartın.

Sonrasında ıslatıcı uygulayarak kısa vakitte farkı görebilirsiniz.

İşte bu kadar!