Kantaron yağı cilde faydaları nelerdir? Nasıl uygulanır?

3

Son senelerde ismini sıkça dinlediğimiz kantaron yağı nedir, cilde verimleri nelerdir, cilde nasıl uygulanır, kullanan bireyler tarafından tesirleri nedir? Uzmanların önerdiği ve methettiği kantaron yağı hakkında yapılan araştırmalar sonuncunda elde edilen bilgiler tüm ayrıntılarıyla birlikte bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Kantaron yağı, tabiatın bize verdiği en fantastik nebatlardan biri sayılan kantarondan elde ediliyor. Günümüzde yalnızca yağ olarak değil, çayı da içildiğinde baş sızısı gibi oluşan problemleri ortadan kaldırıyor. Hoşluk alanında son senelerde çok fazla kullanılan ve seçim edilen kantaron yağı ise, yaraların iyileşme sürecini süratlendirerek kanayan bölgelerde bulunan mikropların yok olmasına dayanakçı oluyor. Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre kantaron yağı; cilt kirlerini gidermekle kalmayıp aynı zamanda cildin yenilenmesini ve cildin daha sıhhatli görünmesini de sağlıyor. Cildiniz için kimyevi içerikli aynı zamanda ilaç kullanmayı hoşlanmıyorsanız kesinlikle seçenek tıpta iyi bir yere sahip olan kantaron yağını seçim etmelisiniz. 

KANTARON ÇİÇEĞİ

Cilt tonunu eşitleyen kantaron yağı, yüzde oluşan kabarıklıkların giderilmesine de destekçi oluyor. Sivilce, iltihaplı sivilce gibi cilt problemleri yaşayanların için umut kapısı olacak kantaron yağı, cildin kuru ve pul pul dökülmesini ortadan kaldırır.

PEKİ KANTARON YAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR?

Güneş ışınlarından uzak bir yerde veya gece yatmadan önce temizlenmiş cildinize birkaç damla kantaron yağı sürerek masaj yaparak kullanabilirsiniz. 1 saat beklettikten sonra mutlaka temizlenmelidir.

KANTARON YAĞI SİVİLCELERİ GİDERİR Mİ?

Aktarda basitçe bulabileceğiniz kantaron yağı sivilceleri gidermez. Ancak sivilceleri tamamen gidermese de, cerahatli sivilcelerin yol açtığı izleri süratli bir biçimde iyileşmesine destekçi olur. Sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye 2 damla kantaron yağı damlatın. Sabah akşam uyguladığınızda başkalaşımı zamanla fark edeceksiniz.

KANTARON YAĞI GÖZ ALTINA UYGULANABİLİR Mİ?

Bereketleriyle göz kamaştıran kantaron yağının en çok da göz altına uygulanabilir mi suali inceleniyor. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre kantaron yağı rastgele bir alerjiniz yok ise göz altına uygulanabiliyor. Göz altlarının daha canlı bir görünüme kavuşması için kantaron yağını uygulayabilirsiniz. Ancak gözünüzün içerisine görmemesine netlikle dikkat etmelisiniz.