Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi

1

Akşamları çayın yanında hoşlanarak harcadığınız kabak çekirdeğinin beden sıhhatine bir hayli verimi bulunuyor. Kendine has bir lezzete sahip kabak çekirdeği, dört mevsim süresince her yaş grubundaki şahısların sıklıkla harcadığı kuru yemiş çeşidi olan kabak çekirdeğinden elde edilen yağın hoşluk alanını kullanıldığını öğreniyor muydunuz? Kabak çekirdeği yağının cilde bereketlerine dair tüm merak edilen haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye’nin bir çok bölgesinde yetişen bir nebat olması nedeni ile her mevsim bolca harcadığımız kabak çekirdeği sadece kuruyemiş olarak değil, zengin içeriği ile hem saç hem de cilt bakımında birden çok faydalar sunmaktadır. Seçime göre kabuklu ya da kabuksuz olarak harcanabilen kabak çekirdeklerinden elde edilen yağlar son senelerde hoşluk alanında kullanıldığı söylendi. Özellikle bakım kremlerinin içerisinde kesinlikle bulundurulan kabak çekirdeği yağı, zengin içeriği ve vitaminler sayesinde cildinize başka bir krem uygulamak vaziyetinde kalmayacaksınız. Peki kabak çekirdeği yağının cilde belirsiz verimleri nelerdir? 

Kabak çekirdeğinin içi

KABAK ÇEKİRDEĞİNİ YAĞININ CİLDE FAYDALARI

Kabak çekirdeği yağında bulunan zengin E vitamini sayesinde saç ve kirpikleri güçlendirerek, yeni saç oluşumunu sağlar.

Cilt lekeleriyle adeta savaşan ve cildin kendini yenilemesine karşı önemli etkiler gösteren kabak çekirdeği yağı, hücre zarlarının yıpranmasını okside olup bozulmasını engeller.

Cildinizde çıkan iltihaplı sivilceleri yok eden kabak çekirdeği yağı, cildi kusursuzlaştırır.

Kabak çekirdeği yağı hücrenin sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olarak kırışıkların oluşmasını da geciktirir.

Cilt dokularının esnekliğini sağlayan kabak çekirdeği yağı, cildin yumuşacık olmasına yardımcı olur.

kabak çekirdeği

PEKİ KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Her gece yatmadan evvel cildinize kabak çekirdeği yağı ile masaj yapabilirsiniz. Kirlerinizin üzerine de pamuk desteği ile sürebilirsiniz.

Aynı zamanda iki değişik biçimde kullanabilirsiniz. Gereksinim dinlenen bölgeye sürüldüğünde oradaki hücrelerin sıhhatli ve enerjik yakalanmasına dayanakçı olur. Öteki kullanım usulü ise dahili olarak kullanmadır. Başka Bir Deyişle ağızdan yutarak kullanma biçimidir. Bu biçimde kullanılacağı zaman aç karna kullanılması daha tesirli neticeler verecektir. Aç karna en fazla 1 tatlı kaşığı olarak dozu önerilmektedir.