İmex sivilce kremi ne işe yarar? İmex nasıl kullanılır? İmex işe yarıyor mu?

2

Cildinizde bulunan sivilceler gün geçtikçe çoğalıyor, hakimiyet sağlamada mesele yaşıyorsanız kesinlikle bir uzmandan yardım almalısınız. Genellikle hormonların çalışma kumpasın değiştiği başka bir deyişle regl, ergenlik, gebelik gibi yarıyıllarda çoğalan sivilcelerinizi eksiltmek ve ortadan kaldırmak için kullanılan İmex kremi hakkında merak edilen tüm suallerin cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

İmex krem; tüm eczanelerde basitlikle bulunabilen ve cilt üzerine sürülen bir cins antibiyotiktir. Son günlerde sivilce meseleyi ile karşı karşıya kalanların merak edip inceledikleri hatta sosyal medya da popülariteye erişen İmex sivilce kreminin içerisinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi sayesinde ciltteki bakterileri öldürme özellikliğe sahiptir. Cerahatsiz sivilcelerin rehabilitasyon edilmesinde kullanılan bu kremde kortizon bulunmaması sebebiyle bir hayli bireyin seçim ettiği kremler arasındadır. Kumpaslı bir biçimde kullanıldığında ciltte mükemmel tesirlere neden olan İmex krem, kullananlara göre sivilceleri en fazla 2 günde kurutuyor. Sivilce ve iltihaplı sivilce rehabilitasyonunda kullanılan İmex, çok tesirli bir kremdir. Kısa müddette sivilcelerin köküne popülasyon ederek kurumasını sağlayan bu kremin tesiri çok süratlidir. 

İmex sivilce kremi

Ciltteki kir ve siyah nokta gibi meselelerin üzerinde verimi bulunmayan İmex krem sadece sivilcelerin üzerinde tesir göstermektedir. Bunun dışında kullanamadan evvel kesinlikle uzman hakimiyetinde kullanılmalıdır. Özellikle güneşe çıkmadan evvel kullanıldığında ciltte kir vazgeçiyor. Bu mevzuda dikkat etmekte fayda var.

 

İMEX KREMİN YAN TESİRLERİ NELERDİR?

İmex krem öteki ilaçlar gibi fazla yan tesirleri bulunmamaktadır. Sadece duyarlı cilde sahip olanlarda görülebilir yan tesirler bulunmaktadır;

Ciltte yanma hissi

Kaşıntı

Acı

Ciltte kızarıklık ve şişlik

Saç diplerinde kepeklenme, kuruluk ve yağlanma

Bu yan tesirleri yaşayan bireyler kesinlikle hekime müracaat etmelidir.

İmex krem ne  kadar

İMEX KREM NASIL KULLANILMALI VE İMEX KREMİN FİYATI NEDİR?

Reçetesiz tüm eczanelerde basitlikle satılan alınabilen İmex krem, sivilce olan bölgeye günde 1-3 kere uygulanmalıdır. Krem cilde uygulanmadan evvel kesinlikle bol suyla arınılmalı ve rastgele bir makyaj malzemesi kalmamış olmasına itina gösterilmelidir. Hafif masaj yapar gibi kremi sürüp üzerine gazlı bir bezle kapatabilirsiniz. Fondöten renginde olan İmex krem elbiselerinize bulaşabilir. Kremi uyguladıktan sonra durulamanıza ya da arınmanıza gerek yoktur. 

20 gram olan İmex kremin en güncel fiyatı 35,73 TL‘dir.