Hametan krem ne işe yarar? Hametan krem nasıl kullanılır? Hametan farkları

3

Cilt problemlerini gidermek için krem teklifi arayanlara milyonlarca çeşit bulunuyor. Bu mahsullerden biri de Hametan krem. Sadece eczanelerde satılan Hametan krem, alaka sürüklediği kadar cilde tesirleriyle de bir hayli şahsın gözdesi haline geldi.Peki Hametan krem niye kullanılır? Hametan kremin maliyeti ne kadardır? Hametan krem cilde nasıl uygulanır? Hametan kremi ile alakalı merak ettiğiniz ne varsa yanıtı yasemin.comda!

Çok daha önceki senelerden itibaren eczanelerde ve konutlarımızda bulunan Hemetan iki değişik biçimde satılmaktadır. Hem krem hem de pomad biçimde eczane raflarında yer alan Hametanın farkları ise pomad azıcık daha yağlıdır. Ancak cilt bakımı için kullanmak istiyorsanız her ikisi de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Dermatologların bazı vaziyetlerde reçete ettiği bu krem, senelerden beri pozitif tesirleriyle konuşuluyor. Raflarda 30 gram ve 50 gram olarak satılan Hametan, alüminyum tüp formunda satılıyor. Faktör maddesi Hamamelis virginiana olan bu kremin içerisinde takribî  25 gram Hamamelis virginiana bulunuyor. Bir Hayli cilt meselesini ortadan kaldırmada oldukça zaferli olan Hametan krem, irin giderici özelliğiyle sivilcelerden yaralara, kanama durdurmadan daha bir hayli iyileştirici özelliğe sahiptir. 

SON ZAMANLARIN EN POPÜLER KREMİ MADECASSOL KREMİ ARAŞTIRABİLİRSİNİZ…

HAMETAN KREMİN YAN TESİRLERİ NELERDİR?

HAMETAN KREM NE İŞE BEREKET?

Çok daha önceki senelerden beri elimizin altında olan Hametan krem, sadece ciltteki meseleler için değil medikal bir ıslatıcı arayanların da kullanabileceği kremdir. Şimdilerde sosyal medyadan bayanların birbirine önerdiği Hametan kremin gerçek emeli yanık izleri içindir. Ancak  cilt kirleri, sivilce izleri daha bir hayli kirlerin giderilmesi için kullanılabilir. Bu stil medikal kremler netlikle uzman önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Sosyal medyada methedilse de kremin içerisinde bulunan maddeler ciltte tepkine neden olabilir. Bu gidişatta kesinlikle bir hekime danışılarak kullanılmalıdır. Hametan ve Hametan Pomad bereketleri şu biçimdedir;

Genelde yaz aylarında yaşanan ancak ağda sonrasında da oluşan pişik tahriş gibi kızarıklara iyi gelir. 

Büyük çıkan sivilceler sonrasında kalan izleri yok eder. 

Yara izlerinin kaybolmasını sağlar,

Kurumuş çatlamış, yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır,

– Cilt renk tonunu eşitler,

– Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına iyi gelir,

– 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılır.

Hematan

HAMETAN KREM NASIL KULLANILIR?

Hametan krem kesinlikle hekime danışılarak cilde uygulanmalıdır. Uzman hekime danışılmadığı taktirde ciltte değişik meseleler alana gelebilir. Hametan kremi uygulamadan evvel kesinlikle cildinizi ya da o bölgeyi hoşça arının. Çok az parmağınızın ucuna alıp,ovuşturarak sürün. Cilt emdiğinde ovuşturmayı vazgeçebilirsiniz. Üzerini kapatmanıza gerek yok.

hametan krem cilde nasıl uygulanır

HAMETAN KREMİN YAN TESİRLERİ NELERDİR?

Piyasada bulunan değişik cilt kremlerine göre, daha az yan tesiri bulunan bir kremdir. Cildi duyarlı olan bireylerde ya da içerisinde bulunan maddelere karşı fazla duyarlılığı bulunan bireylerde yan tesirler görülebilir. Bu yan tesirler ise; Ten döküntüleri, Surat, dudaklar, dil yada gırtlakta şişme. Bu bulgulardan rastgele biriyle karşılaştığınızda kesinlikle uzman hekiminize danışmalısınız.

HAMETAN KREM FİYATI NE KADAR?

Hametan kremin Mart ayından itibaren 2019 fiyatı 10.09 TL ‘dir.