Genital bölgeye epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini bölgesi tüy temizleme

3

Genital bölgenizdeki tüylerini eksiltmek ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız bu haber bütün size göre! Acısız ve sızısız bir biçimde bikini bölgesindeki tüylerini hoşça arınmanın 5 değişik usulünü bu haberimizde sizler için derledik.

Genital bölgedeki tüy pakliği, bacak, koltuk altı ya da surat gibi bölgelerden daha alıngan aynı zamanda itina gerektiren bir bakımdır. Ayda bir kez ya da şahsa göre iki kez yapılan bu paklik saatlerinizi alıyor, yaparken canınız yanıyorsa değişik usulleri sınayabilirsiniz. Bunlar jilet, eldiven, epilasyon aleti, lazer cihazı ve ağda olmak üzere 5 değişik usulden oluşur. Hatta bu kategorilerin içerisine tüy dökücü kremleri de ilave edebiliriz. Ancak tüy dökücü kremler o anlık bir pakliktir. Sonrasında tüylerin çoğalmasına hatta sıklaşarak can sıkıcı bir hale dönüşmesine neden oluyor. Bu surattan tüy dökücü krem usullerini netlikle önermiyoruz. Bikini başka bir deyişle genital bölgenizdeki tüyleri alırken netlikle çok itinalı olmalısınız. Yapacağınız en küçük bir yanılgı mantar oluşmasına kaşıntı ve sonrasında egzama gibi vaziyetleri de birliktesi getirecektir. Gelin beraber tüy alma usullerini araştıralım, bu usullerin arasından kendinize en uygun usulü bulup kullanabilirsiniz.

1- JİLET İLE TÜY ALMA

Günümüzde bir hayli kadının uyguladığı ve basitlik olsun diye seçim ettiği jiletle tüy alma, tüylerinizin zamanla daha fazla çıkmasına neden olabiliyor. Bu şahıstan bireye değişen bir şeydir. Bazı bayanların tüylerinin çoğalmasına neden olurken kimilerinin ise eksilmesine dayanak oluyor. Yapılan araştırmalarda da bu doğrultuda netice elde edilmiş. Günlük yaşamınızda pratik ve geçici usul arıyorsanız jilet kullanabilirsiniz. Jileti her kullanımdan evvel nemlendirin. Jileti bastırmadan cildinize duyarlı bir biçimde uygulayabilirsiniz. Bu adımda dikkat faktörüz gereken en ehemmiyetli adım hijyendir. Acısız olduğu için jilet usulü ülkemizde en çok seçim edilenler arasındadır.

2-AĞDA İLE TÜY ALMA

Tarihi çok eski dayanan ağda yöntemi kadınların ilk çağlardan beri uyguladıkları bir tüy alma şeklidir. İster sıcak isterseniz soğuk ağda bantlarını kullanarak bikini bölgenizi temizleyebilirsiniz. Eğer acısız bir sonuç elde etmek istiyor aynı zamanda cildiniz hassas kızarmasın diyorsanız kesinlikle bu yöntemi tercih etmemelisiniz. Ağda da kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” olmasına özen gösterin. Diğer bezler tahrişe ve hatta cildinizin kızarmasına neden olacaktır. Küçük parçalar halinde tüyleri almak acıyı daha aza indirecektir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve olabildiğince ince bir tabaka halinde sürün. Bezi yapıştırıp bir iki saniye sonra çekebilirsiniz.

3- EPİLASYON AYGITI İLE TÜY ALMA

Kılları kökünden alarak uzun süreli pürüzsüzlük elde etmek istiyorsanız cımbızlı epilasyon aygıtlarını kullanabilirsiniz. Bu makinelerin döner diskleri istenmeyen tüyleri kökünden alır ve takribî 3 hafta süresince epilasyon yapmanızı gerektirmeyecektir. Epilasyon aygıtı ile tüy almak acı oranı bireyden bireye değişir. Ancak yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, şayet aygıt uygunsa duşta kullanmak acı ve tahrişi eksiltecektir. 

4- ELDİVEN İLE TÜY ALMA

Son senelerin en çok kullanılan epilasyon usullerinden biri de operasyon eldiveni ile tüy almadır. Hem pratik hem de tüylerin eksilmesini sağlayan eldivenle tüy almak azıcık uzun sürebilir. Bu surattan herkes tarafından çok fazla seçim edilmez. Çok tesirli bir usul olduğu için 4 haftaya kadar epilasyon yapmanızı gerektirmiyor. Ayrıntıları bilmek için tıklayın…