Genital bölge temizliği nasıl yapılır? Genital bölge kararması nasıl geçer?

2

Genital bölge pakliği tüm bayanların alıngan ve itinalı davranması gereken bir mevzudur. Aksi taktirde egzama ile başlayan ve sonrasında çok ciddi sıhhat meselelerine yol açabilecek olan bu pakliği doğru biçimde ve doğru mahsullerle yapmak gerekir. Peki genital bölge pakliği nasıl yapılır ve genital bölge pakliğinde nelere dikkat etmek gerekir? Tüm merak ettiğiniz suallerin cevabı haberimizin ayrıntılarında.

Hijyen ve sıhhat açısından son derece ehemmiyetli bir mevzu olan genital bölge pakliği hakkında her kadının öğrenmesi gereken ehemmiyetli noktalar bulunuyor. Genital bölge doğru bir biçimde arınılmadığı ve hijyen sağlanmaması vaziyetinde yanma, kaşıntı, makûs koku gibi güzel olmayan, güç vaziyette vazgeçecek meselelerle karşı kaşıya gelebilirsiniz. Gelişigüzel kullanacağınız her mahsul buradaki etrafın balansının bozulmasına ayrıca her türlü hastalıktan gözetmek için misyonlu olan iyi mizaçlı bakteriler eksilterek muhtelif enfeksiyonlara sarih hale getirmesine neden olur. Kadın hastalıkları uzmanların sık sık bayanlara bu mevzuda ihtarlarda bulunmasının sebebi de budur. Anatomik açıdan bulunan asimetrik gidişatlar ya da sarkmalar ise paklik ve bakımı güçleştirir. Bu açıdan genital bölgeyi iyi tanımak ve bakıma önemsemek gerekir. Genital bölge pakliği hakkındaki ehemmiyetli noktalara gelin beraber göz atalım…

genital bölge temizliği nasıl yapılır?

Terlemenin azaltılması için sentetik değil, pamuklu iç çamaşır tercihi önemlidir. Bu şekilde genital alanınız nefes alabilmektedir.  Ayrıca giydiğiniz pantolonların da sizi sıkmayacak, geniş ve rahat olması genital bölge sağlığınız için daha uygun olacaktır.

– Banyo sonrası iyice kurulamanız, hatta fön makinesi ile kurutmanız bazı bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarından sizi koruyacaktır. Aynı durum havuz ve deniz sonrası için de geçerlidir. Ayrıca ıslak mayo ile uzun süre dinlenmeniz de enfeksiyon riskinizi arttıracaktır.

GEBELİK YARIYILINDA GENİTAL BÖLGE PAKLİĞİ NASIL YAPILIR? BİLMEK İÇİN TIKLAYIN…

genital bölge temizliği nasıl yapılır

Alkali PH’a sahip sabunlar asit PH’daki genital bölgenizin florasını bozarak mantar enfeksiyonları başta olmak üzere bazı mikroorganizmaların kolonizasyonunu arttırır. O yüzden banyo yaparken dış genital alanınızı yalnızca su ile yıkayın, alkali PH’daki sabunları asla kullanmayın.

 İdrar veya büyük abdest sonrası su ile o bölgenin temizlenmesi önemlidir.  Temizlenme her zaman için önden arkaya doğru yapılmalıdır. Ancak bölgenin nemli kalmaması için taharet sonrası yumuşak, kokusuz ve beyaz renkli tuvalet kağıtları ile iyi bir kurulama yapılmalıdır.

GENİTAL BÖLGEVAJİNA KARARMASINA NE İYİ KAZANÇ?

Bir ekip sebeplerden dolayı kararan genital bölgenizi, konuttaki usullerle olağan hale dönüştürebilirsiniz. Aloe Vera Jel ile bikini bölgesi vajina beyazlatma yapabilirsiniz. Aloe verayı ortadan ikiye kesin. Bikini bölgesine vajinaya uygulayın. Ardından yıkayıp durulayın.

PORTAKAL VE YOĞURT MASKESİ:

Aynı biçimde portakal kullanarak da bikini bölgesindeki kararlamaları yok edebilirsiniz. Portakalın kabuklarını ezin ve bir ölçü yoğurtla karıştırın. Bikini bölgesi vajina kararması olan bölgeye emin aralıklarla uygulayın.

LİMON SUYU MASKESİ:

Limon suyu ile bir ölçü lor peynirini karıştırın. Bikini bölgenizevajina karışımı uygulayın. Rengi açılana kadar emin aralıklarla yineleyin.