Fenistil Jel nedir? Fenistil Jel ne işe yarar? Fenistil Jel yüze nasıl uygulanır?

3

Çok daha önceki senelerden itibaren eczane raflarında satılan hem sigortalı hem de klasik bir biçimde satın alabileceğiniz Fenistil Jel hakkında merak edilen sualleri cevapladık. Fenistil Jelin nasıl kullanılması gerektiğinden Fenistil Jelin bereketlerine kadar bir hayli ayrıntıyı haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Etken maddesi Dimentinden maleat olan Fenistil Jel, vücuttaki doğal bir kimyasal olan  histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır. Eczanelerden alabileceğiniz fenistil jel arı sokmaları, böcek ve sinek ısırmaları, yüzeysel hafif yanıklar, güneş yanıkları, iltihabi olmayan cilt hastalıklarına bağlı kaşıntılar ile kurdeşen gibi rahatsızların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Uygulandıktan kısa bir süre sonra etkisini gösteren bu jel günümüzde satış rekorları kırıyor. 

30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan Fenistil Jel, mutlaka uzman doktor tarafından reçete edilerek kullanılması gerekir. Yanıklar ve güneş yanıkları için etkili olan Fenistil jel isilik ve su çiçeği için kullanılmaktadır.

Bu krem topikal antihistaminikler olarak adlandırılan ilaçlar sınıfından olup, süratlice tesir gösterir. 

FENİSTİL JEL NASIL KULLANILIR?

Öncelikle uzman doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında Gün içerisinde 2 yada 4 defa kullanılması yeterlidir. Krem 1 hafta düzenli kullanıma bağlı olarak etkisini göstermektedir. Kremi uygulamadan önce bölgenin temiz olmasına özen gösterin.

FENİSTİL JEL NE KADAR?

Yerli bir üründür eczanelerde ve de internet üzerinden satışı olan Fenistil jel, 17.25 TL’dir.