Exoderil krem ne için kullanılır? Exoderil krem nasıl kullanılır?

3

Son günlerde ismini sıkça dinlediğimiz Exoderil krem, tırnak mantarı,mantar enfeksiyonları, bakterilerin kaynaklı meseleleri gidermede oldukça galibiyetli. Cilde yerel olarak uygulanan çok tesirli bir ilaç olan Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem ne işe fayda? Tüm suallerin cevabını haberimizin detaylarını bilebilirsiniz.

Mantarların cilt yüzeyinde gelişmesinin önüne geçen Exoderil kremin faktör maddesi, Naftifin Hidroklorür‘ dür. Uzman hekimlerin iltihabi veya egzamalarla beraber görülen tenin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının, mayalar ve maya eşi mantarların ve küf mantarlarının rehabilitasyonu için reçete ettiği bu krem, 15 gram ve 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında rastgele bir yerde satışı muhtemel olmayan Exoderil Sandoz İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze İstanbul’da imali yapılmaktadır. Pozitif tesirlerinden dolayı mantar rehabilitasyonu için kullananların hoşnut kaldığı bu ilaç, merak ediliyor. 

Candida’ya bağlı koltuk altı, meme altları üzerinde ince kabuklaşma gösteren kırmızı veya kahverengi kirler ile apaçık kaşıntılı /döküntülü mantar enfeksiyonlarının rehabilitasyonunda Exoderil kullanılabilir. Kızarıklık,kabarıklık,pullanma ve kaşıntılı kabarcıkların iyileşmesi için Exoderil krem uzman hekime danışılarak uygulanabilir.  Boyun, gövde, kol, ve bacaklarda görülen millete biçiminde cerahatli, kaşıntılı, kızarık, yüzeyden şişkin lezyonlar ile apaçık beden mantarı tinea korporis hastalığı için bu ilaç kullanılabilir. 

Genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki kirler ve hafif pullanma ile bariz mantar enfeksiyonu tinea versicolor gibi kaşıntılı veya kaşıntısız irinli ten mantarlarının rehabilitasyonunda Exoderil krem kullanılmaktadır.

EXODERİL KREM NASIL KULLANILIR?

Exoderil ilacını uzman hekiminiz nasıl reçete ettiyse o biçimde uygulamaya itina göstermelisiniz. Bunun dışında sürülmeden evvel sürülecek bölge ya da tırnak ılık su ile yıkanmalıdır. Devireme operasyonu bittikten sonra da kesinlikle kurulama yapılmalıdır. 

Sorunlu cilt yüzeyine ve 2 cm’lik çevresine hafif masaj yaparak nohut büyüklüğünde olacak şekilde gece uyumadan önce günde 1 defa sürülür. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma hastalığın hızlı şekilde iyileşmesi içindir. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma hastalığın hızlı şekilde iyileşmesi içindir.

Kumpaslı ve uzun kullanım koşuldur. 30 gün içerisinde tesir sağlamaya başlayacaktır. İyileşme sağlandıktan sonra hastalığın yinelememesi için 14 gün daha ekstra kullanılmalıdır.

EXODERİL KREM FİYATI NEDİR?

Reçeteli ya reçetesiz olarak alabileceğiniz Exoderil krem 37.34 TL‘dir.