Evde kolay gözenek temizleme kürleri

2

Ciltteki tıkanan gözenekler nasıl arınılır? Gözenekleri arınmak için konutta hangi kürler yapılır? Siyah noktaları arınan pratik maske tasvirleri nelerdir? Bayanların son senelerde en büyük cilt problemleri haline getirdikleri ve kaderine birbirinden değişik mahsuller kullandığı gözenek arınılın kolay yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin muhakkak bölgelerinde bulunan gözenekler, makyaj iyi arınılmadığında, yanlış mahsuller kullanıldığında veya fazla makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da kir gibi meselelerle karşılaşmanızı sağlayabilir. Özellikle duş sonrasında açılan gözeneklere tonik uygulanmadığında cilt üzerinde delikler ya da sivilce gibi meselelerin görülme ihtimali çok yüksektir. Burun üstü, alın ve çene bölgesinde bulunan gözenekleri natürel usullerle arınarak siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanların yaptığı söylemelere göre cilt üzerine kimyevi kapsayan mahsuller uygulamak bir meseleyi yok ederken başka problemlere yol açmasına imkân sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine arınmak istiyorsanız hazırladığımız içeriği araştırabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit oranı oldukça yüksek olan natürel elma sirkesi cildin fazla yağdan temizlemesine takviyeci olarak cildin üst katmanında biriken lekelerin hoşça arınmasını sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamukla suratınıza uygulayabilirsiniz. Şayet siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak su ile suratınızı yıkadıktan sonra tamamen organik olan elma sirkesi ile özellikle sivilceli bölgelere pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi dinlemeyen yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde buruşukları gidermek için kullanımı revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de arınılmasını sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Ardından cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

MAYDANOZ MASKESİ

Cilt ve beden sıhhati açısından verimli gıdalardan olan maydanoz, gözeneklerin pak yakalanmasına imkân sağlar. Ciltteki zehirli maddeleri atarak tıkalı gözeneklerin açan maydanoz sivilcelerin eksilmesine dayanakçı olur. 5 dal ince maydanozu yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine daldırarak suratınıza uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH balansını tertip etmeye takviyeci olurken cildin derinlemesine kadar arınılmasına takviyeci olan mahsullerden biridir. Pak cilde uygulandığında genç, sıhhatli parlak görünmesini sağlayan karbonat aynı zamanda pürüzsüz olmasına da imkân sağlar. 2 çay kaşığı kadar karbonatı az bir su ile karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın ve ardından ıslatıcı sürün.