Evde en kolay kaş çıkarma ve gürleştirme yöntemleri neler?

3

Kaşlarınızın kıl köklerinde vitamin beceriksizliği ve küsme gibi sebeplerde dolayı dökülmeler yaşanabilir. Bu gidişat zaman zaman fazla olduğunda kaş aralarında boşluk hatta seyrelme gibi gidişatlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. İşte bütün de bu gidişatta imdadınıza yetişiyoruz. Konutta basit kaş çıkarma usullerini ve gürleştirmek için çözüm tekliflerini haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Kaş dökülmesi hemen hemen her kadının yaşadığı problemlerden biridir. İlk zamanlar dikkat sürüklemese de zamanla can sıkıcı bir hale gelebilir. Cildiye uzmanları kaşların surat hattında oldukça ehemmiyetli yere sahip olduğunu ifade ediyor. Kaş dökülmesine günümüzde birden fazla şey neden olabilir. Bunun başında ise “biçim vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması nedeniyle köklerin yaralanması” gidişatı günümüzde çok fazla görülür. Hazırladığımız bu haberde dökülen kaşlarınızı geri yerine getiriyoruz.Kozmetik dünyasında kaş çıkarmak için çeşit çeşit mahsuller yer alıyor. Ancak bu mahsuller kimyevi maddeler kapsadığından dolayı cildinizde tahrişe hatta ten altı problemlerine neden olabilir. Fakat bu gidişatı yaşamamak için seçenek tıptan faydalanabilirsiniz. Siz de kaşlarınızın çok az olduğundan ve sık sık döküldüğünü davacıysanız alttaki natürel usulleri sınayabilirsiniz.

HİNT YAĞI

hint yağı

Natürel mucizelerden biri olan hint yağı kaşların, kirpiklerin hatta saçların sıhhatli bir biçimde uzamasına destekçi olan en tesirli usuller arasında yer alır. Kaşların çıkmasına destekçi olurken aynı zamanda kıl köklerinin kuvvetlenmesine de olanacak sağlar. Her sabah birkaç damla hint yağını parmak uçlarına damlatıp, masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile hoşça yıkayın. 6 hafta süresince uygulayacağınız bu usulden kısa vakitte netice elde etmek istiyorsanız kesinlikle kumpaslı uygulamaya itina göstermelisiniz.

ZEYTİNYAĞI

zeytin yağı

İçerisinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde gözle görülür biçimde kaşları gürleştirmeye takviyeci olan zeytinyağı, E vitaminiyle kıl tellerini beslerken A vitaminiyle kılların yine çıkmasını sağlar. Bu usulü netlikle saf zeytinyağı ile yapmalısınız. Kaşlarınızın üzerine bir kaç damla sürüp, parmaklarınızla masaj yapın. Ardından 2 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. Tesirli bir netice almak istiyorsanız birkaç hafta süresince uygulamaya itina gösterin.

YUMURTA SARISI

yumurta

Biyotin bakımından zengin olan yumurtanın sarısı, kılların çıkma süresini süratlendirir. Aynı zamanda uzamasını da sağlar. Yumurtanın sarısını beyazın içerisinde ayırıp çatal takviyesiyle  ezin. Ufak fırçayla kaşlarınıza sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu usulü haftada 2 veya 3 defa uygulamak yeterli olacaktır.

SOĞAN SUYU

soğan kürü

Soğanın içerisinde bulunan sülfür kaşların gürleşmesini sağlarken, natürel bir görünüm kazanmasına da destekçi olacaktır. 1 tatlı kaşığı soğan, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı soğanı blenderda macun kıvamına getirin. Ardından pamukla kaşlarınıza sürün. 1 saat beklettikten sonra limon suyu takviyesiyle kaşlarınızdan çıkarın. Bu usulü her gün uygulayabilirsiniz.