Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

2

Genelikle bayanlar son zamanlarda merak ettikleri ve daha hoş bir buruna sahip olmak için bıçak altına dahi uyumayı göze almaktadır. Hem maliyetinin yüksek olması hem de ağır bir sürecin olmasından dolayı çoğu kadın burun operasyonu yaptıramazken kimileri de bunun için miras dahi tüketebilir. Ancak bu usulleri bir kenara vazgeçecek müthiş bir usul öğreniyoruz. Konutta burun küçültme usulleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler haberimizin ayrıntılarında.

Günümüzün en çok konuşulan aynı zamanda herkesin davacı oldukları mevzulardan biri burun çarpıklığıdır. Bazısında doğuştan bazısında ise burun eti sebebiyle değişen burun estetiğini yalnızca operasyonla değil değişik usullerle de istediğiniz şekle kavuşturabilirsiniz. Konutta yapabileceğiniz natürel usullerle büyük görünen burnunuzu kısa zamanda küçültebilir, daha hoş görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Konutta burun küçültmek için yapacağınız bu usulle sızı yada acı sezmezken ayrıca size maliyette olarak ta kesenize hasar vermeyecektir. Peki konutta burun küçülten usuller neler? Burun küçülten egzersizler yazımızda bulabilirsiniz.

DİŞ MACUNU USULÜ

Malzemeler:

1 çay kaşığı diş macunu
1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
1 yemek kaşı elma sirkesi
Şimdi bu malzemelerle burun küçültücü krem yapalım

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı bir fırça yardımı ile burnumuzun ucuna bir miktar sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir. İstediğiniz gibi küçük bir elde etmek için bu karışımı en az 10 gün boyunca uygulamalısınız. Gerçekten çıkan sonucu şaşıracaksınız. Dikkat etmeniz gereken konu ise eğer burnunuzda yanma olursa zencefil miktarını azaltmanız gerekir.

evde burun küçültme

ÖBÜR BURUN KÜÇÜLTME USULLERİ

Burun yapılarından rahatsız olan kadınlar genel olarak bunları makyaj ile kapatmaya çalışsa da bazı vaziyetlerde sıhhatli netice elde etmeleri muhtemel olmayabilir. Şayet sizlerde daha dik duran minik bir buruna sahip olmak istiyorsanız burun egzersizleri yaparak rahatlıkla tesirli netice elde edebilirsiniz.

Burun kıkırdağı gelişimini bitirmiş olsa da yapılacak hareketler bu kıkırdağa biçim verebilmektedir. Bunun için operasyon olmak koşul değildir. Burun üzerinde yapacağınız hareketler kan dolaşımını da süratlendireceği için üst dudaklarınıza oksijen girmesini de sağlayacaksınız. Bu egzersizi yaparken parmak uçlarınız dayanağı ile burun ucuna baskı uygulanır ve sağa sola hareketler yapılır. Ayrıca burun ucuna alttan baskı yapılarak yukarıya doğru kaldırma hareketi yapılır.

burun küçülten egzersizler

Değişik bir tesirli usul ise burun küçültme egzersizlerine ek olarak tesir bir usul olan mandal yada burun kıskacı ile burnunuza biçim verebilirsiniz. Mandal ya burun kıskacı ile burun küçültmek için burnunuzu sıkıştırma operasyonunu günde 20 dakika olacak biçimde 1 ay süresince uyguluyoruz.Eğer mandal ile bu hareketleri yapacaksanız burnunuzda iz kalmaması için mandalın ucuna bir bez yada pamuk koymalısınız bu sayede burnunuzda iz kalmasını da yasaklamış olursunuz.

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME USULLERİ

Burnundan rahatsız olan her bireyin usuna bir defa olsun estetik operasyon olma görüşü gelmiştir. Peki, burun küçültmek için alternatifi mi var? Tabi ki hayır, birkaç makyaj tekniği ile burnunuzun biçimini değiştirebilir ve istediğiniz görüntüyü vermesini sağlayabilirsiniz. Sizler için her burun biçimine göre öğrenmeniz gereken makyaj teknikerini inceledik.

Burun kontürü yapmak için ihtiyacınız olan makyaj ürünleri: 
 Aydınlatıcı pudra,
– Ten renginizin bir ton koyusu bronzlaştırıcı pudra,
 İnce ve dolgun uçlu 2 adet makyaj fırçası

1- KEMERLİ BURUNLAR


Kemikli buruna sahip olan kişiler, kontürleme tekniği ile burun çıkıntısını gizleyebilir. Burun çıkıntısını gizlemek için, göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan kısmı bronz pudra ile gölgelendirin, doğal bir görüntü için yumuşak bir fırça ile pudrayı iyice dağıtabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altını ise bronz allık ile gölgelendirmelisiniz. 

2- UZUN BURUNLAR


Uzun burunlu kişiler burnunu kontürlemek için; burnun uç kısmına mat bronzlaştırıcı, burun kemiği üzerine aydınlatıcı pudra sürerek kontürleme işlemini yapabilir.

3- GENİŞ BURUN DELİKLERİ OLANLAR


Burun deliklerini küçük göstermek isteyen kişiler; burun deliklerinin üstüne bronzlaştırıcı pudra sürüp fırça ile iyice dağıttıktan sonra, kaşların başlangıç noktasından burun deliklerine kadar olan alanı gölgeleme işlemi yapmalı. Kontürleme işleminin etki etmesi için elmacık kemikleri fazla belirginleştirmemeye özen göstermeliler.