En rahat ped markası hangisi 2020?

1

Bayanların her ay kumpaslı olarak yaşadıkları regl yarıyılında en iyi ve sıhhatli pedi kullanmaları çok ehemmiyetlidir. Faize sıhhatini etkileyen ped tercihi mevzusunda hala karar veremediyseniz ve en iyisinin hangisi olduğunu merak ediyorsanız bu içeriğimiz bütün size göre. En iyi, sıhhatli ve organik ped hangisi mercek altına aldık.

Bayanların vasati olarak 8-16 yaşlarından başlayan ve 45-55 yaşlarına kadar süren faize hormonlarının salgılanmasına oluşan kanama sürecine regl yarıyılı ismi veriliyor. Bu yarıyıllarda baş sızısı, bitkinlik, ruh hali farklılıkları, yemek yeme isteği, göğüs sızısı gibi bulgular görülmesi çok sıradandır. Öbür ismi ile menstrüasyon olan regl yarıyılı, rahim içinde oluşan dokuların kan biçiminde bedenden dışarı atılmasıdır. Bu yarıyılda genellikle annelerin izledikleri yolları takip edenler ped tercihinde de aynı yola müracaat etirler. Millet arasında adet, aybaşı gibi adlarla anılsa da regl; utanmayı, sosyal hayatta cemiyetten gizlemeyi gerektiren bir vaziyet değildir. Bu surattan kesinlikle en sıhhatli pedin hangisi olduğunu bilmeli sıhhatinizi de etkileyen bu sualin yanıtını incelemelisiniz. Bazı bayanlarda 2 ila 7 gün, kimilerinde ise hastalıklara göre 10 gün arasında süren regl yarıyılında sıhhatli pedi kullanmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.Ancak unutmamalısınız ki hangi pedi kullanırsanız kullanın en fazla 4 saat sonra değiştirmelisiniz.

1- YENİ ORKİD PLATİNUM İPEKSİ KANATLAR PED

Yenilenen Orkid Platinum İpeksi Kanatlar

Senelerdir ismini dinlediğimiz ve kesinlikle her kadının bir kez dahi olsa kullandığı Orkid ped, yumuşaklığı ve pamuksu dokusuyla ilk günden itibaren rahatsız etmeyen bir yapısı var. Orkid, beğenilen mahsullerinden Platinum’u yeniledi.Yeni ipeksi kanatları sayesinde, 1000 mikro yastıktan gelen eforlu gözetmesini daha iyi yumuşaklık ile birleştirerek harcayıcılara, ped seçerken, yumuşaklıktan veya gözetmeden ödün vermeleri gerekmediğini gösteriyor. Dünyada ilk kez Türkiye’de satışa sunulan yeni Orkid Platinum ipeksi kanatları ile bayanlara alışılmışın ötesinde konforlu bir tecrübe sunuyor.  Ayrıca koku tutuklama teknolojisi ile, kokuları maskelemekle kalmaz ve doğrudan tutukluyor. Sızıntıyı yasaklayan ve geliştirilmiş yöntemi sayesinde 6 bölgede değişik kanatları bulunuyor. En ehemmiyetlisi ise  süratli emici olmasıyla sağlığınıza gözetir. Dermatolojik olarak test edilip onaylanan Orkid, gece de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gün içerisinde 3 mm özelliğiyle hiç rahatsız etmiyor. 

2- KOTEX ACTİVE SİNGLE PED

Yeniden çok öğrenilen Kotex markasını kullanmayan yoktur. Gün içerisindeki kullanımıyla oldukça rahat olan Kotex markası rastgele bir koku ve sızdırma yapmıyor. Yumuşak yapısı sayesinde gün boyu kullanıldığında sanki yok gibi rahatlık sağlıyor. Ancak kullananların yorumlarına göre yapışıklarının nitelikli olmaması sebebiyle özellikle gece kayma yapıyor. Yumuşak olduğu için cildi tahriş etmiyor.

3- MOLPED ULTRA ANATOMİK TEKLİ BAYAĞI PED

Molped Ultra Sıradan Hijyenik Ped, öncelikle ambalajıyla dikkat sürüklüyor. Pembe olmasıyla raflarda ilk göze çarpan Molped’in ötekilerinden en ehemmiyetli özelliği çok uzun olması. Gece kullanıma uygun olan Molped, pamuksu yumuşaklıkta olduğu için de rahatsız etmiyor. İç çamaşırınızı bütün saran özel üçlü geniş kanatlarıyla asla kayma ve sızdırma yapmayan Molped 2 mm inceliktedir. 

4- NATRACARE ORGANİK PED ULTRA EKSTRA SUPER PED

0 organik pamuk sertifikalı olan bu pedi daha evvel dinlememiş olabilirsiniz. Ancak tüm kozmetik marketlerde bulabilirsiniz. Az ve orta yoğunluktaki regl günlerinizde rahatlıkla kullanabileceğini bu ped fazla regl olduğunuzda sızdırma yapabilir. 3 mm inceliğiyle size rahatlık hissi veren bu ped, plastikten ve parfümden temizletilmiştir.

PED SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 3 HUSUS

Ped paketlerinin üzerinde genellikle pamuk olduğu yazar. Ancak bayan sıhhati açısından pamuğun 0 natürel başka bir deyişle tarladan hiç harekât görmeden kullanılması çok ehemmiyetlidir.

Kokulu mahsullerin alerjik tepkin oluşturacağını öğrenmelisiniz. Bu surattan içeriğini iyi okumalı ve gerekirse kokusuz mahsuller seçim etmelisiniz.

Annelerin, regl olan çocuklarının ped tercihiyle bizzat ilgilenmesi ve onları bilgilendirmesi de ehemmiyetli bir detaydır.