En etkili doğal cilt temizleme yöntemleri nelerdir? Yoğurt ile cevizi karıştırırsanız…

2

Cildinizi derinlemesine arınmak aynı zamanda cilt problemlerinin önüne geçmek için natürel usulleri kullanmakta fayda var. Natürel karışımlar cildin yüzeyine tesir ettiği için bedeninizin yapısını da bozmaz. Ancak kimyevi içerikli arınıcılar cildin en alt katmanına kadar eriştiği için yüzde çukurlara ve deliklere neden olabilir. Peki natürel cilt arınma usulleri neler? Ayrıntılar haberimizde…

Her bayan parlak, pürüzsüz ve müthiş bir cilde sahip olmak ister. Bu saydıklarımızın hepsini elde etkenin en esas yolu cildi arınmaktan geçer. Her akşam yatmadan evvel doğru mahsulleri kullanarak, doğru bakımı yaptığınızda tüm bu istediklerinize basitçe erişebilirsiniz. Cildinizin sıhhatli ve canlı bir görünüme sahip olması için kesinlikle doğru adımlarla kimyeviler olmadan kumpaslı bir biçimde arınılmasına itina göstermelisiniz.Bu adımlar hem cildinizin ihtiyarlamasını geciktirecek hem de buruşukların derinleşmesinin önüne geçecek. Bugünkü hazırladığımız yazıda, cildi arınmanın en natürel yollarını bir araya getirdik. Doğru bir biçimde bu usulleri uyguladığınızda kısa zamanda gözle görülür neticelere kavuşacaksınız.

LİMON İLE CİLT ARINMA

Limonla cilt temizliği

Limon içerisinde bulunan yüksek ölçüde asit sayesinde cildi arınan en iyi gıdalar arasında yer alır. Hücre yenileme ve ölü tenleri yok etmede oldukça zaferli olan limon, aynı zamanda siyah noktaları yok etmede büyük rol oynar.

  Yüzünüze ve boyun bölgenize taze sıkılmış limon suyu eşit miktarda gelecek şekilde sürün. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu uygulamanın sonrasında cildinizi nemlendirmek için salatalık koyabilirsiniz.

BAL İLE CİLT ARINMA

Bal ile cilt temizliği

Cildinizin tüm zehirli maddelerden ve siyah noktalardan temizlemesi için öncelikle nemli olması gerekir. Cildinizin gereksinimi olan nemi ise hakiki bal ile karşılayabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği sebebiyle cildi sanki yumuşak ve elastik yapıya dönüştüren balı alttaki biçimde kullanabilirsiniz.

Cildinizin her yerine balı direk uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntemi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

KARBONAT İLE CİLT ARINMA

Karbonatla cilt temizliği

Cildin PH seviyesini dengeleyen karbonat; iltihaplı sivilce, sivilce, kir gibi meselelerin önüne geçer. Aynı zamanda cildi arınılmasını sağlayan karbonat, leke ve ölü tenlerden de temizletir.

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın ve macun kıvamına getirin. Ardından yüzünüzü bu karışımla temizleyin. Ilık su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz.

CEVİZ İLE CİLT ARINMA

Cevizle cilt temizliği

Beden sıhhati açısından oldukça bereketli olan ceviz; kuru, mat, cansız ve solgun görünen cildi sanki yeniler. Toz formundaki ceviz cildi arınan aynı zamanda ölü tenleri gideren bir kuruyemiş çeşididir.

2 tatlı kaşığı toz ceviz ile 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu karıştırın ve yüz bölgenize uygulayın. Yüzünüzde karışım kuruduktan sonra maskeyi soyarak çıkarın. Kalanları da ılık su ile çıkarabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.