Dolgit krem nedir? Dolgit krem ne işe yarar? Dolgit krem nasıl kullanılır?

2

Son günlerde popüler olan ve arama motorlarında üst sıralara yerleşen Dolgit krem genelikle uzman hekimlerin adale ve eklem sızıları için yazdığı medikal bir ilaçtır. Bu kadar merak edilen Dolgit krem hakkında meçhulleri sizler için derledik.

Sadece eczanelerde satılan Dolgit krem, içeriğinde trigliseridler, gliserol monostearat, sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su bulunan bir kremdir. Kemik sızısından davacı olanların kullandığı ve özellikle de romatizmaları için ideal bir ilaçtır. Günlük yaşamda spor yaparken ya da aniden yapılan hareket neticeyi adale sıkışmaları alana gelebilir. Bunun sonrasında acılı süreçte dolgit kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca omurga ya da eklemlerin zorlanmasından dolayı alana gelen kireçlenme gibi rahatsızlıkları da bu kremle rehabilitasyon edebilirsiniz. Kullanmadan evvel kesinlikle bir uzmana danışmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

dolgit krem

DOLGİT KREMİN FAYDALARI NELERDİR?

– Spor yaparken şayet rastgele bir yerinizde burkulma olduysa ve sonrasında sızı sürüklüyorsanız dolgit kremle sızıları yumuşatabilirsiniz. 

– Özellikle yetişkinlerde görülen tendon iltihabına karşı etkili bir kremdir. Düzenli bir şekilde uzman doktorunuza danışarak kullanırsanız büyük ölçüde bu rahatsızlığı ortadan kaldırabillirsiniz. 

– Düşme ve çarpma neticeyi oluşan kol ve bacaklardaki içten yırtılmalarda dolgit kremi kullanabilirsiniz. 

– Daha evvel dinlenmemiş olan dolgit kremin bir bereketi de migren saldırıları sırasında kullanılmasıdır. 

– Boyun ve bel fıtığı gibi hastalıklar suratından oluşan sızılar niye de bu kremi kullanabilirsiniz. 

– İlerleyen yaş ve fazla kilolardan dolayı alana gelebilen  menisküs irinlerinin rehabilitasyonunda da dolgit kremi kullanabilirsiniz. 

DOLGİT KREM NASIL KULLANILIR?

Dolgit kremi uzman hekiminize danışmadan uygulamamalısınız. Onun dışında şayet hekiminiz önerdiyse özel nasihat ettiği biçimde reçetenizi hakimiyet ederek sürmelisiniz.

Bunun dışında uygulayacaksanız, günde üç ya da dört kere bir ölçü kremi parmak uçlarınıza alıp ağrıyan bölgenize usulca uygulayın. Masaj hareketleri yaparak uyguladığınız kremi 2-3 hafta kumpaslı biçimde kullanmanız yeterli olacaktır.

DOLGİT KREM YAN TESİRLERİ NELERDİR?

Dolgit kremin sık olmayan bazı yan tesirleri bulunmaktadır. Bunlar; cilt kızarıkları, sürülen bölgede karıncalanma, astım hastalarında soluk almada eforluk, ışığa karşı hassasiyet gibi şeyler sıralanabilir. 

DOLGİT KREMİ HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ?

Eczanelerden satın alabileceğiniz dolgit kremi netlikle hekiminize danışmadan özellikle gebelerde de tehlike oluşturabilecek vaziyetlerde kullanmamalısınız. Dolgit kremin içindeki faktör maddelere alerjisi olan bireylerin bu kremi kullanmaması gerekir. Dolgit krem, 14 yaşından ufak çocukların kullanımına uygun değildir. Emziren annelerinde uzman hekimine danışması gerekir.

PEKİ DOLGİT KREM NE KADAR?

Tüm eczanelerde satılan Dolgit merhem, reçetesiz bir şekilde alınabilir. 2020 yılındaki kremin fiyatı ise 14.49 TL‘dir.