Bebek pudrasının cilde faydaları nelerdir? Bebek pudrası hangi alanlarda kullanılır?

1

Bebeklerin pişik olmasını önleyen ve cildini yumuşacık yapan bebek pudrasının hoşluk alanında da kullanıldığını öğreniyor musunuz? Uzmanların yaptığı araştırmalara göre bebek pudrası bayanların bir hayli alanda kullanabileceği çok emelli bir bakım mahsulüdür. Kirpik dökülmesinden sivilcelerin eksilmesine kadar değişik alanlarda kullanabileceğiniz bebek pudrasına dair tüm ayrıntıları bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebek pudrası, cilde çok iyi gelen bir mahsuldür. Tahriş edici bebek bezi dermatiti önlenmesi, bir deodorant olarak ve öteki kozmetik kullanımlar için kullanılan sıkıştırılmış tozdur. Talk veya darı nişastasından oluşan bebek pudrasını bebekli ailelerin evinde kesinlikle bulunur. Duyarlı derili olan bebeklerin cildine iyi gelen aynı zamanda pişik olmalarında büyük zafer sergileyen bebek pudrası, hoşluk uzmanları ve dermatologlar tarafından test edildi. Alınan bilgilere ve neticelere göre; bebek pudrası makyajdan cilt bakımına, saç yağlanmasından sivilcelere hatta Yüzde oluşan bir hayli kiri de gidermede oldukça zaferli olduğu ispatlandı. 

PEKİ BEBEK PUDRASININ SURATA FAYDALARI ve KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Bebek pudrasını özellikle aşırı yağlı ciltlerde fondöteni sabitlemek için kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde sürekli tempo halindeyseniz ve terliyorsanız, bu terlemeyi yüz kısmında azaltmak için bebek pudrası son derece etkilidir.

Popüler güzellik uzmanlarından biri olan Suna Dumankaya’nın da sivilceler için önerdiği bebek pudrası maskesi, sivilcelerin kurutulmasını ve daha az görünür hale gelmesini sağlar.

bebek pudrası saça nasıl uygulanır

Koyu renkli saçlarda yağlanma çabuk görülür. Bu yüzden saçlarınızın dip kısımlarına bebek pudrasını dağıtabilirsiniz. Bu yöntem kuru şampuanla aynı işlevi görmektedir.

Bebek pudrası cildinizin pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur.

Cildinizdeki sivilce lekelerini gidermek için haftada 2 kere lekelerin üzerine bebek pudrası uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi dolgun göstermek aynı zamanda uzamasını sağlamak için bebek pudrasını her rimel sürdüğünüzde değil daha çok haftada bir kere uygulamanızda yarar var.

bebek pudrası kirpiklere nasıl uygulanır

Makyajınızın uzun süre kalıcı olması ve bozulmaması için bebek pudrasını fırçanızla yüzünüze dağıtabilirsiniz.

SUNA DUMANKAYA’NIN BEBEK PUDRASI İLE ÖNERDİĞİ SİVİLCE MASKESİ

MALZEMELER

1 çay kaşığı bebek pudrası
1 çay kaşığı oksijenli su
2 adet dövülmüş aspirin

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri hoşça karıştırın. Pak cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile arının. Kısa zamanda başkalaşımı siz de fark edeceksiniz.