Badem yağı kaş ve kirpik uzatıyor mu? Badem yağının faydaları neler?

2

Kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için emin olmayan kimyevi usulleri sınamak yerine olağanüstü tatlı badem yağından yararlanabilirsiniz. Gün içerisinde uygulayacağınız badem yağı ile kısa süreli bakım sayesinde sandığınızdan daha gür, uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? İşte yanıtı…

Fazla stres, vitamin yetersizliği ya da kanser hastalığının gördüğü kemoterapi rehabilitasyonundan dolayı kaş ve kirpikler cansızlaşarak dökülebilir. Bazen de bu sebeplerden biri troit hastalıkları olabilir. Bu mevzudan davacı olan bayanlar, natürel usullerle kaş ve kirpiklerini uzatabilirler. Kimyevi içerikli olan mahsuller kaş ve kirpikleri uzatırken değişik sıhhat meselelerine neden olabilir. Tatlı badem yağı; kuruyemiş olan bademden elde edilen altın sarısı renginde olan seçenek tıpta kullanılan natürel bir yağdır. Doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum bakımından oldukça zengin içeriğe sahip olan tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerin beslenmesi açısından da oldukça bereketlidir.

Uzmanların yaptığı söylemelere göre tatlı badem yağı; kaş ve kirpik bölgesindeki kan dolaşımını artırarak hem yeni kıl çıkmasını hem de canlanmasını sağlayabilirsiniz.

A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından oldukça zengin olan bu yağ tüm cilt tipleri için ıslatıcı vazifeyi tutuyor.Özellikle kış aylarında çoğalan cilt kuruluğu kuşkusuz herkesin ortak problemi. Badem yağındaki yağlar tekli doymamış yağ olduğundan, cildiniz onları acilen emer ve nemi gözetir. Bu sayede cildinizde ki kuruluk büyük oranda eksilir. 

Kış köklerini kuvvetlendiren tatlı badem yağı, nemini kaybeden aynı zamanda alınganlaşarak dökülen kıllarında sanki vitamin kaynağı. Kılların dökülmesini önleyen badem yağını ‘yan tesiri olur mu?’ görüşü olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KAŞ VE KİRPİKLERİN GÜRLEŞMESİNİ SAĞLAYAN BADEM YAĞI KÜRÜ

Badem yağından azıcıkçık alarak parmak uçlarınızla kirpiklerinize ve kaşlarınıza hoşça masaj yapın. 1 gece beklettikten sonra ertesi sabah ılık su yıkayabilirsiniz.

Bu adımı kumpaslı olarak uyguladığınızda zamanla metamorfozu fark edeceksiniz.