Bacak çatlakları nasıl geçer? En etkili çatlak kürü

2

Bir Hayli kadının fobili düşü haline gelen çatlaklar, görünüm itibariyle can sıkıcı bir hal alabilir. Bacağınızda oluşan çatlakları konutta süratlice gidermenin natürel usulleri ve tabiattan gelen inanılmaz kaynaklar bulunuyor. İmali ve uygulaması oldukça kolay olan, kumpaslı uygulandığında bacak çatlaklarını pratik bir biçimde gideren kürler haberimizin ayrıntılarında…

Fazla kilo alıp verme, kumpassız spor, yağlı gıdaları fazla harcama hatta bazen genetik olarak da görülebilen bacak çatlakları, genellikle bayanların gebelik yarıyıllarında sık karşılaştıkları bir cins beden meselelerinden biridir. Tıpta ismi Xerosis Kutis veya Asteatosis olarak öğrenilen bacak çatlakları yapılan bir araştırmaya göre, cildin fazla kuru olmasından dolayı da kaynaklanıyor. Bacak çatlakları her mevsim olabileceği gibi her yaşta her insanda görülebilir.Peki bu çatlaklar nasıl geçer? Bacak çatlaklarını gidermenin en tesirli yolu nedir? Konutta çatlak giderme usulleri nelerdir? Tüm merak ettiğiniz suallerin cevabı haberimizin ayrıntılarında…

ZERDEÇAL İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

ZERDEÇAL İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Zerdeçalın içerisindeki antioksidanlar sayesinde cilt parlatıcı ve bazı meseleleri gidermede kullanılabilen bir usuldür. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu hoşça karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Tesirli netice almak istiyorsanız her gün aynı saatte 2 defa çatlakların üzerine uygulayın.

KAHVE İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

KAHVE İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Kahve, yüksek biyolojik etkinliği aynı zamanda kafein kapsadığı için kan akışını süratlendirerek cildin canlı ve parlak olmasına dayanakçı olur. Aynı zamanda cildin ten altındaki hücreleri de uyarır. Kahve telvesini suyla karıştırın. Çatlakların üzerine uygulayın. 5 dakika dairesel biçimde masaj yaptıktan sonra arının. Hemen sonrasında zeytinyağıyla da ovuşturun ve arının.

ARGAN YAĞI İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

ARGAN YAĞI İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Argan yağı, kozmetik mahsullerinin içerisinde bol ölçüde bulunan bir yağdır. E vitamini ve antioksidan bakımından oldukça zengin olan argan yağı ile bacak çatlaklarının rengini eksiltebilirsiniz. Organik argan yağıyla çatlakların üzerine masaj yapın. Günde 2 kez kadar uygulayabilirsiniz.

ÇATLAK OLUŞMASINI ÖNLEYEN KÜR

Atkuyruğu zemberek otu, yaygın olarak tıbbi emellerle kullanılan yabani bir nebattır. 100 gram atkuyruğu yaprağını, sekiz damla limon suyu ve bir litre oranındaki içkiye daldırıp bir ay bekletin. Bir ay geçtiğinde, kullanacağınız kadar karışımın içine bu ölçünün yarısı kadar su ilave edip karışımı seyreltin ve meseleli bölgeye günde iki defa uygulayın.