Altın maske ne işe yarar? Altın maskenin cilde faydaları nelerdir? Altın maske nasıl yapılır?

1

Cildinizdeki bazı problemleri ortadan kaldırmak için piyasadaki mahsuller arasında yer alan altın maskeyi sınayabilirsiniz. Altın maske isminden anlaşıldığı gibi altından yapılan bir çeşit cilt bakım usulüdür Peki altın maskesi nasıl yapılır? Altın maskesi ne işe fayda? Altın maskesinin cilde yararları nelerdir? Altın maske konutta nasıl yapılır? Tüm bu suallerin cevabı yazımızda.

Altın maske, ciltteki bir hayli problemi ortadan kaldıran iltihaplı sivilce, siyah nokta, buruşukluk hatta cilt kirleri gibi meselelerle sanki savaşan bir bakım usulüdür. Kozmetik dünyasında ve hoşluk merkezlerinde pahalı olan bu maske, son günlerde bayanların merak edip incelediği mevzular arasında. Bu kadar popüler olan altın maskesi,  altın tozundan yapıldığı için pahalıdır. Hoşluk merkezlerinde daha da pahalı olan altın maske uygulaması artık konutta da basitlikle yapabileceğiniz bir bakım usulüdür. Üstelik çok daha ucuza mahal edebilirsiniz. Cilde rakamsız yararı olan altın maskesinin cilde bereketlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

altın maske clde faydalaı

Altın maskesi ciltteki kolajeni artırarak hem yaşlanmayı geciktiriyor hem de ince çizgiler ve kırışıklıklar varsa sıkılaştırarak daha gergin bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. 

Cilt kuruluğundan şikayetçi olanlar içerir birebir olan altın maske, içerisindeki bileşenler sayesinde cildi nemlendiriyor.

Cildin parlak görünmesi için yenilenmesi çok önemlidir. Altın maske aynı zamanda hücreleri yenilerek taze ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. 

Bayanların merak ettiği mevzulardan biri de hamile ve emziren annelerin kullanıp kullanamayacağı. Her ikisi de gönül rahatlığıyla bu maskeyi kullanabilirler. Cildin rengini açan bu maske iltihaplı sivilcelerin eksilmesine yardım oluyor. 

hazır altın maskeler

ALTIN MASKE KONUTTA NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

1 Yemek kaşığı Altın Tozu
Su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Sırça kasenin içerisinde altın tozunu ve suyu alarak hoşça karıştırın. Suyu göz kararı dökebilirsiniz. Macun kıvamına gelene kadar karıştırarak suyu da azar azar içerisine ilave edin. Kıvam homojen olduğunda cildinize uygulayabilirsiniz. Sürdüğünüz maskenin kurumasını sağlayın. Kuruduğuna emin olduğunuz maskeyi çok dikkatli bir biçimde çıkartın. En son ılık su ile yıkayarak arınabilirsiniz. Maske sonrasında cildinize ıslatıcı uygulamayı unutmayın.

Bu maskeyi surat, boyun, gerdan, el, ayak bölgesine uygulayabilirsiniz.

evde altın maske nasıl yapılır

ALTIN MASKE HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Altın maskeyi cildinize uygulamaya karar verdiyseniz, kesinlikle cildinize pak bir biçimde uygulamaya itina göstermelisiniz. İnternetten satın aldığınız maskenin tarihine ve içerisinde yer alan maddelere göz dolaştırmayı unutmayın. Dışarıdan aldığınız altın tozu maskeyi kullanmadan evvel cildinizi arının. Daha sonra kutuyu açıp, hemen cildinize yapıştırın. Gergin bir biçimde yapıştırdıktan sonra en az 30 dakika bekletip, kuruyunca cildinizden usulca ayırın.

altın maskenin cilde faydaları

ALTIN MASKENİN FİYATI NEDİR?

Altın maske internette de satıldığı için fiyatı 20 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Ersağ markasına ait olan altın maske 50,00 TL‘dir.

Altın Maske 150 ml Ersağ