Akrilik tırnak nedir? Evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2020

1

Bayanların kuaför ve hoşluk merkezlerinde geçirdikleri zaman dokunacak, el maniküründe sanki çığır açan bir trend ortaya çıktı. Akrilik ya da takma tırnak ismi verilen bu usul hem tırnakları uzatıyor hem de tırnak yeme probleminin önüne geçiyor. Peki akrilik tırnak nedir? Konutta akrilik tırnak nasıl yapılır? Takma tırnak uygulaması nasıl yapılır? Tüm ayrıntılar yazımızda…

Akrilik tırnak, bir takma tırnak uygulamasıdır. Kozmetik mağazalarında satılan takma tırnakları rafa kaldıracak akrilik tırnak, bir hayli değişik avantajı bulunmaktadır. Özellikle günlük yaşamda iş yoğunluğundan dolayı tırnak bakımına zaman ayırmakta zorlanan ve kalıcı olarak eforlu ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından sıklıkla seçim edilen bu uygulama sanki bakım sektörlerinin giderek büyümesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biridir. Tırnaklarınıza sıhhatli ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bu usul, bireyin kendi tırnaklarının üzerine gözetici uygulandıktan sonra uygulanıyor. Asla hakikat tırnaklara hasar vermeyen takma tırnak, hakikat tırnağın soluk almasına mani olmuyor. Tırnak yeme alışkanlığı olan şahısların kesinlikle sınaması gereken takma tırnak, hem estetik hem de bu alışkanlıktan kurtulmanıza takviyeci oluyor. Tırnakları duyarlı olan, tırnak kırılması problemi yaşan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama gibi meseleler yaşayan şahıslar da bu usulü sınayabilir.

akrilik tırnak nedir

Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan şahıslar için uygun olmayan bu usul, ancak rehabilitasyon sonrasında uygulanabilir. Takma tırnağın üç değişik çeşidi bulunmaktadır. Bular;

1. Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir.

2. Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir.

3. Dippig tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer arasındaki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

akrilik tırnak naısl yapılır

PEKİ KONUTTA AKRİLİK TIRNAK NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

Frenç veya yuvarlak şekillerde olan plastik tırnak uçları
Tırnak ucu yapıştırıcısı
Akrilik tırnak makası ve törpüsü
Akrilik likit
Akrilik toz
Akrilik uygulama kabı
Kütikül yağı
Akrilik uygulama fırçası
Tırnak temizleyicisi 

YAPILIŞI

İlk evvel tırnaklarınıza basmakalıp oje sürüp, törpü ile biçim verin.

Daha sonra kütikül yağı ile kütikülleri yumuşatıp şekillendirin. Daha sonra primer ile kalan tozu ve lekeyi arının.

Daha sonra akrilik akışkanınıza akrilik uygulama fırçanızı daldırıp ardından istediğiniz akrilik tozu fırçanızın ucu dayanağı ile alarak, tırnağınıza hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Uygulamayı bitirdikten sonra tırnaklarınızı arınıp, top coat sürebilirsiniz. Ancak bu uygulama başlarda sabır gerektirebilen bir uygulamadır. 

İşte bu kadar!