Advantan krem ne işe yarar? Advantan krem nasıl kullanılır? Advantan krem faydaları

2

Egzama hastalığıyla ile uzun zamandır baş etmeye çalışanların mucize ilacı olan Advantan krem uzman hekimlerin her türlü egzama için önerdiği bir kremdir. İlk bakışta tanıdık gelen Advantan krem hakkında meçhul tüm sualleri sizler için inceledik.

Etmen maddesi Metilprednisolon olan Advantan krem, bedende kızarıklık, şişlik ve irine neden olan kimyevilerin tesirlerini eksilten uzman hekimlerin teklifi üzerine alınan bir ilaçtır. İrin eksiltici, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri bulunan Advantan krem, saçlı tende görülen iltihabi ve kaşıntılı ten hastalığının rehabilitasyonunda kullanılır. Tamamen hekim hakimiyetinde kullanılması önerilen Advantan krem, alerjik ve temas sebepli ten cerahati, akıntılı egzama,  kaşıntılı tende madeni para görünümünde döküntülerle izleyen  egzama, alerjik ten cerahati nörodermatit, atopik dermatit, çocuk egzaması, kızarık ten üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler seboreik egzama, bacaklarda varise bağlı egzama, ani büyüyen egzama asapsal sebeplere bağlı tende kabartı ve kızarıklıklarla izleyen kaşıntılı kronik ten cerahati  rehabilitasyonunda ve rastgele bir biçimde sınıflandırılmamış egzama mayasıl  rehabilitasyonunda reçete edilir. 

Yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip bu krem, özellikle akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı ten ve bedenin sarih ya da  tüylü bölgeleri için uygundur. Bu kremi netlikle uzman hekiminize danışmadan kullanmamalısınız. Zira içerisinde alerjik madde varsa ciddi sıhhat meselelerine yol açar. Rehabilitasyon süresi erişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel bir kaide olarak gebeliğin ilk üç ayında kortikosteroid kapsayan haricen uygulanan preperatların kullanılması mahzurludur. Şayet hamileyseniz ya da gebelik kuşkunuz varsa kullanmanız önerilmez.

ADVANTAN KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi uzman hekiminiz nasıl önerdiyse o biçimde kullanmanız gerekir. Bunun dışında hastalıklı tene ince bir katman halinde uygulayın ve hafif ovuşturarak cildinize yedirin. Günde 1 kez uygulanması yeterlidir.

ADVANTAN KREM FİYATI NE KADAR?

30 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılan Advantan krem, 11.00 TL fiyatı vardır.