1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin yöntemleri nelerdir?

3

Sivilceler sadece ergenlik yarıyılında değil her yaş grubunda bir ekip sebeplerden dolayı görülebilir. Oluşan sivilceler bir günde tüm odak noktanız haline gelebilir. Peki sivilcelerin eksilmesini sağlayacak yiyecekler nelerdir? Hangi gıdalar sivilce çıkarmaz? “Ne yesem sivilceye neden olmaz?” diye merak ediyorsanız cevapları yalnızca yasemin.com’da ayrıntılı bir biçimde görebilirsiniz.

Sivilce başka bir deyişle tıp diliyle iltihaplı sivilce, cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması neticesinde yağ bezlerinin oluşması ile hakikatleşen bir rahatsızlıktır. İnsan teninde en sık surat, boyun, omuzlar, sırt ve göğüs bölgesinde bulunan kıl folikülü kılın oturduğu yapı ve eşlik eden sebase bezlerin yağ içerikli salgı üreten bezler por ismi verilen dışarı sarihliğinin kapanması veya irinleşmesi neticeyi ortaya çıkar. Genellikle sızı, hassasiyet, kızarıklık ve kaşıntı ile kendini muhakkak eden iltihaplı sivilceler 25 yaş üzeri takribî her on bayanda görülse de erkeklerde oran yüzde üç olarak görülmekte ve bu oran 50’li yaşlara kadar düşüş göstermemektedir. Sizi rahatsız eden ve cildin görünümünü bozan sivilcelerin doğru rehabilitasyon ve beslenme ile üstesinden gelinebilir. Bugünkü hazırladığımız yazıda sivilcelerin kısa zamanda geçmesine destekçi olan yiyecekleri mercek altına aldık. Uzmanların araştırmaları yarıyılsal olarak görülen sivilceler takribî 5 gün sürse de yediğiniz yiyeceklere dikkat ederek bu zamanı 2 veya  3 güne düşürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte sivilceye iyi gelen gıdalar:

HAVUÇ

Havuç

Salataların bırakılmazı aynı zamanda göz sıhhatine verimleriyle herkes tarafından öğrenilen havuç, A vitaminin bolca içerisinde barındırıyor. Sivilcelerin ortadan kaldırılmasına birebir destekçi olacak yiyecekler arasında ilk sırada yer alacak olan havucu sık sık harcamalısınız. A vitamini antioksidan tesir göstererek vücudunuza temizletir, cildiniz de bundan en çok nasiplenenlerden olur.

LİMON

Limon

Tansiyonu dengeleyen, kış hastalıklarının demirbaşı sanki C vitamini bankası olan limon, tıpkı havuç gibi bedende antioksidan tesiri gösteriyor. Sivilcelerden kurtulmanın, sivilce yaradılışı önlemenin yolu da onun en çok bulunduğu besinlerden olan limondan geçiyor. 

Limonun cilde diğer faydalarını öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz: LİMONUN CİLDE FAYDALARI

YOĞURT

YOĞURT

Perhiz yapanların bolca harcaması gereken yoğurt, yiyecek bedeli yüksek, laktik asit fermantasyonu neticesinde elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri kapsayan fermente bir süt mahsulüdür. Günün her saatinde gönül rahatlığıyla harcayabileceğiniz yoğurt, sivilcelerin baş düşmanlarından sayılıyor, içindeki laktobasil ismi verilen canlılar, cildin natürel halini gözetmede ehemmiyetli derecede tesir ediyor. Cildinizi farklılıklara kapatan ve natürel halini gözetmeye çalışan bu canlılar sayesinde de sivilceler netlikle oluşmuyor.

SARIMSAK

Sarımsak

Kalp ve damar sıhhati mevzusunda günde kesinlikle 1 tane harcanmasının uzmanlar tarafından önerildiği sarımsağın bereketleri sanki say say bitmiyor. Her türlü hastalığın dermanı olarak öğrenilen sarımsak sivilcelerin düşmanı olduğunu öğreniyor muydunuz? Sarımsak, antibakteriyel özellikler gösteren, bütün anlamıyla natürel bir antibiyotik. Bu iki marifeti sayesinde de sivilce yaradılışına neden olan dış etmenleri bizden uzak yakalıyor.